Jak rozmawiać z dziećmi i uczniami na temat sytuacji w Ukrainie – rekomendacje MEiN-u

W związku z aktualną sytuacją w Ukrainie Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało informacje dla nauczycieli i pedagogów w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej skierowanej zarówno do dzieci z Ukrainy obecnie uczących się w Polsce, jak i tych, które dotrą do naszego kraju w wyniku działań zbrojnych prowadzonych za wschodnią granicą, ale także do polskich uczniów.

Rekomendacje przygotowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki mogą pomóc nauczycielom i pedagogom szkolnym w rozmowie o emocjach uczniów oraz informowaniu o aktualnej sytuacji w Ukrainie.

Szczegółowe informacje oraz rekomendacje dla nauczycieli i pedagogów znajdują się na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki.