Konferencja „Szkolnictwo zawodowe warunkiem rozwoju regionu”

W imieniu Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego zapraszamy do udziału w konferencji  „Szkolnictwo zawodowe warunkiem rozwoju regionu”, która odbędzie się online 1 grudnia, w godzinach 10.00–12.30.

Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem: cen.edu.pl.

Akcja Żonkile – wspominamy bohaterstwo i oddajemy hołd tym, którzy walczyli o godność ludzką

19 kwietnia 2024 roku mija 81 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Był to największy zryw żydowski w czasie II wojny światowej. Jego bohaterki i bohaterowie nie walczyli o wolność, ale przede wszystkim o godność. „Musimy być gotowi umrzeć jako ludzkie istoty” – pisali członkowie Żydowskiej Organizacji Bojowej.

Życzenia wielkanocne

Życzymy Państwu, aby zbliżająca się Wielkanoc napełniła nas wiosennym ciepłem i przyniosła nadzieję na dobre dni. Wesołych, rodzinnych Świąt! Dyrektorka ZCDN-u Urszula Pańka wraz z Pracowniczkami i Pracownikami

Prezent na Mikołajki od platformy IBUK Libra

Jesienno-zimowa aura, długie wieczory to idealny czas, aby rozkoszować się smakiem ulubionego napoju i ciekawą e-lekturą. Z myślą o wyjątkowym, przedświątecznym okresie, platforma IBUK Libra przygotowała dla swoich czytelników prezent na Mikołajki – dodatkowy pakiet książek z literatury pięknej (beletrystyka, kryminał, sensacja, thriller). Przypominamy wszystkim czytelnikom, że z zasobów wirtualnej czytelni platformy można korzystać bezpłatnie – wystarczy zgłosić się do Biblioteki Pedagogicznej po darmowe kody dostępu.