ZCDN

„MonumentApp” – pierwsza polska aplikacja poświęcona zabytkom

Narodowy Instytut Konserwacji Zabytków – państwowa instytucja kultury podlegająca Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego – opracował pierwszą polską interaktywną aplikację „MonumentApp” poświęconą zabytkom.

Aplikacja dostarcza informacji o konkretnych zabytkach kultury, pełniąc również funkcję społecznościową. Odbiorcy mogą współtworzyć opisy, dzielić się swoimi odkryciami, pokazywać nieznane atrakcje, tworzyć własne mapy i plany wycieczek. „MonumentApp” oferuje też gotowe propozycje tras, wskazując np. miejsca związane z popularnymi serialami, postaciami literackimi czy, po prostu, najpiękniejsze widoki. Ponadto opowiada o zabytkach poprzez fascynujące biografie historycznych postaci, którymi przepełnione są dzieje Polski.

Informacja pochodzi ze strony KO w Szczecinie. Tam również można znaleźć link do aplikacji.