Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Trwa nabór do programu na rok 2023. Wnioski można składać do 31 października br. Dotacje kierowane są do dwóch typów placówek – wychowania przedszkolnego, na zakup książek dla dzieci oraz działania promujące czytelnictwo, oraz szkół i bibliotek pedagogicznych, również na zakup książek oraz elementów wyposażenia bibliotek oraz działania promujące czytelnictwo.

W ramach programu można uzyskać dotację w wysokości od 1500 zł do nawet 12 000 zł (zależnie od liczby uczniów). Warunkiem jest zapewnienie co najmniej 20% wkładu własnego ze strony instytucji zgłaszającej się do programu.

Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem na stronie MEiN-u.