„Nawigacja w każdą pogodę” – bezpłatny program profilaktyczny

Instytut Profilaktyki Zintegrowanej opracował bezpłatny diagnostyczno-profilaktyczny program wsparcia dla młodzieży starszych klas szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Program oparty jest na aplikacji internetowej, a przystępujące do niego szkoły otrzymują szereg materiałów oraz możliwość udziału w szkoleniu (po zarejestrowaniu się w aplikacji).

Program adresowany jest do nauczycieli, psychologów, pedagogów i rodziców. Został on przetestowany na około tysiącu szkół w Polsce. Autorzy zapraszają także do skorzystania z Narzędziownika, w którym znajdują się opracowane wyniki badań, prezentacje, materiały multimedialne, filmy, artykuły i scenariusze zajęć.

Więcej informacji znajduje się w komunikacie Kuratorium Oświaty oraz na stronie Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej.