ZCDN

Program „Generacja V4” – edycja jesienna

Do 31 października 2022 r. można złożyć wniosek projektowy w ramach programu Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego „Generacja V4”. Do udziału zachęcane są szkoły, kluby sportowe i organizacje młodzieżowe. Projekty powinny dotyczyć działań wspólnych co najmniej dwóch krajów Grupy Wyszehradzkiej lub jej sąsiadów: Niemiec, Austrii lub Ukrainy. Można uzyskać dofinansowanie do 10 tys. euro.

W ramach projektu należy zrealizować co najmniej: jedno wspólne wydarzenie z udziałem obu/wszystkich stron oraz jedną wspólną prezentację dla społeczności lokalnej. Projekty powinny dotyczyć jednego z 6 obszarów tematycznych programu lub własnego. Ponadto należy uwzględniać zasady inkluzywności, nauczania i uczenia się oraz współpracy transgranicznej i dobrego sąsiedztwa.

Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem MEiN-u oraz stroną programu.