ZCDN

Program stypendialno-rozwojowy „Klasa”

Do 16 kwietnia 2023 roku trwa rekrutacja do 21 edycji programu stypendialno-rozwojowego „Klasa”, realizowanego przez Fundację BNP Paribas, pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych o słabszej sytuacji finansowej, chcących uczyć się w dobrych liceach w większych miastach (na liście jest sześć szkół w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie, Gdyni i Białymstoku). Fundacja zapewnia pełne wsparcie finansowe w trakcie czterech lat nauki w liceum, m.in. internat, wyżywienie, kieszonkowe oraz stypendium finansowe na I roku studiów.

Plakat informacyjny

Więcej na stronie Fundacji BNP Paribas.

Podobne wpisy:
Bezpłatny dostęp do Canvy dla uczniów i nauczycieli

Dzięki współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej i globalnej platformy do komunikacji wizualnej Canva – wszyscy nauczyciele i uczniowie od klasy czwartej szkoły podstawowej mogą uzyskać bezpłatny dostęp do aplikacji.

Konkurs dla młodzieży „Konstruktorzy Marzeń 2024”

Centrum Nauki Kopernik wraz z partnerem strategicznym – firmą Boening zapraszają do udziału w konkursie „Konstruktorzy Marzeń 2024”.

Jak wspierać uczniów w samodzielnym uczeniu się?

Instytut Badań Edukacyjnych opracował informatory dla nauczycieli i dyrektorów szkół, zawierające przykładowe rozwiązania i dobre praktyki wspierające uczniów w samodzielnej nauce.