ZCDN

Program stypendialno-rozwojowy „Klasa”

Do 16 kwietnia 2023 roku trwa rekrutacja do 21 edycji programu stypendialno-rozwojowego „Klasa”, realizowanego przez Fundację BNP Paribas, pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych o słabszej sytuacji finansowej, chcących uczyć się w dobrych liceach w większych miastach (na liście jest sześć szkół w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie, Gdyni i Białymstoku). Fundacja zapewnia pełne wsparcie finansowe w trakcie czterech lat nauki w liceum, m.in. internat, wyżywienie, kieszonkowe oraz stypendium finansowe na I roku studiów.

Plakat informacyjny

Więcej na stronie Fundacji BNP Paribas.

Podobne wpisy:
Moja mała ojczyzna – konkurs dla uczniów szkół podstawowych

Muzeum Narodowe w Szczecinie i Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli zapraszają uczniów i uczennice szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego do udziału w XXIV edycji konkursu z edukacji regionalnej „Moja mała ojczyzna. Moja miejscowość, mój region”, realizowanej w roku szkolnym 2023/2024.

Konkursy i programy Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Na stronie Kuratorium Oświaty w Szczecinie zostało ogłoszonych kilka różnych konkursów i programów adresowanych do nauczycieli i uczniów różnych poziomów nauczania. Zachęcamy do zapoznana się z propozycjami.

Innowacyjny nauczyciel i jego praktyki

Instytut Badań Edukacyjnych opublikował 20 portretów praktyków szkolnych z czterech krajów europejskich, stanowiących cenny materiał dla nauczycieli szukających inspiracji do własnej pracy.