ZCDN

Szkolenia e-learningowe „Edukacja zdrowotna w szkole. II edycja”

Celem szkolenia jest doskonalenie kompetencji nauczycieli w obszarze ograniczania występowania nadwagi i otyłości wśród dzieci i młodzieży oraz zwiększenie wiedzy uczestników kursu w tym zakresie.

W szkoleniu mogą wziąć udział wyłącznie osoby, które zarejestrują się za pośrednictwem platformy szkolenia.ore.edu.pl oraz nie brały udziału w pierwszej edycji przedsięwzięcia. Wszystkie zapisane osoby, które spełnią kryteria, otrzymają od kierownika formy doskonalenia instrukcję do logowania wraz z jednorazowym kodem dostępu.

Podobne wpisy:
Prace domowe. Analiza Instytutu Badań Edukacyjnych

W związku z dyskusją publiczną na temat prac domowych i decyzji MEN-u w tym względzie, Instytut Badań Edukacyjnych opublikował analizę międzynarodowych badań. Jest to pierwsza analiza w ramach projektu IBE.

Publikacja ORE „Czytam. Rozumiem. Wiem. Potrafię”

Ośrodek Rozwoju Edukacji udostępnił na swojej stronie publikację dla nauczycieli pracujących z uczniem obcojęzycznym. Celem artykułów i ćwiczeń w niej zebranych jest poprawa sprawności czytania ze zrozumieniem.

Innowacyjny nauczyciel i jego praktyki

Instytut Badań Edukacyjnych opublikował 20 portretów praktyków szkolnych z czterech krajów europejskich, stanowiących cenny materiał dla nauczycieli szukających inspiracji do własnej pracy.