ZCDN

Wsparcie psychologiczno-pedagogiczne – materiały informacyjne

Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało cykl materiałów filmowych dotyczących wsparcia psychologiczno-pedagogicznego w szkołach. Są to rozmowy ze specjalistami, którzy na co dzień pracują z uczniami doświadczającymi różnych trudności. Co sprawia, że młody człowiek przeżywa kryzys psychiczny? Jakie są źródła problemów i jaką rolę odgrywają w nich rodzina i szkoła? Czy środowisko szkolne jest miejscem, gdzie uczeń może odnaleźć specjalistyczną pomoc? O tych i innych aspektach związanych z pomocą psychologiczno-pedagogiczną będą odpowiadać eksperci w kolejnych filmach. Pierwszy materiał jest już dostępny na stronie MEiN-u.

Więcej informacji znajduje się w komunikatach ministerstwa:

Wsparcie psychologiczno-pedagogiczne – materiały informacyjne MEiN

Wsparcie psychologiczno-pedagogiczne – przyczyny problemów