Zasoby edukacyjne online – język polski (szkoła podstawowa)

Zapraszamy do zapoznania się z zasobami edukacyjnymi online rekomendowanymi przez nauczycielkę konsultantkę ds. nauczania języka polskiego (szkoła podstawowa) – Małgorzatę Roszak.

• gov.pl, zakładka – zdalne lekcje: materiały, konspekty, ćwiczenia, które podzielono na etapy kształcenia, przedmioty, klasy; adresy innych stron, na których można znaleźć materiały do zdalnego nauczania.
  • e-podreczniki.pl – materiały z wszystkich obszarów kształcenia polonistycznego (kształcenie literackie i kulturowe; kształcenie językowe; tworzenie wypowiedzi; samokształcenie)
  • Wolne lektury – teksty lektur.
  • Scholaris – pomysły na lekcje, ćwiczenia, sprawdziany.
  • Strony wydawnictw podręczników – gotowe karty pracy, testy, sprawdziany, gry dydaktyczne, scenariusze lekcji.