Czerwcowe wydarzenia w ZCDN-ie

baner czerwcowe wydarzenia

Aby ułatwić Państwu planowanie swojego rozwoju oraz rejestrację na nasze formy doskonalenia, przygotowaliśmy ofertę szkoleń na cały zbliżający się miesiąc. Poniżej znajdą Państwo kompletny harmonogram szkoleń, konferencji i spotkań na czerwiec.

Osoby zainteresowane udziałem w proponowanych formach doskonalenia prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń.

Czerwcowe wydarzenia w ZCDN-ie:

Spotkanie z Natalią Madejską, reporterką i autorką książki „Felka i Miłek i fala pomyłek”

Z okazji XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom zapraszamy na spotkanie z Natalią Madejską, reporterką, autorką książki dla dzieci Felka i Miłek i fala pomyłek, które odbędzie się 4 czerwca, o godzinie 17.00, w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej. Wydarzeniu będzie towarzyszyła wystawa obrazów zachodniopomorskiej artystki Małgorzaty Matysiak, które są ilustracjami w omawianej książce.

Termin: 04.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Konferencja z udziałem prof. Romana Lepperta, prof. Joanny Mytnik oraz prof. Marii Czerepaniak-Walczak: Szkolne emancypacje. Jak zmieniać szkołę?

Spotkanie będzie składać się z trzech wystąpień skoncentrowanych wokół trzech warunków emancypacyjnej mocy szkoły: (1) Istnienia wspólnej wizji szkoły jako ośrodka rozwoju racjonalnego, krytycznego myślenia i działania, (2) Otwartego komunikowania idei i emocji na wszystkich poziomach interakcji (3) Świadomego uczestniczenia w życiu instytucji i w jej inicjatywach kierowanych na zewnątrz. Ponadto w ramach konferencji odbędzie się panel dyskusyjny „Jak zmieniać szkołę”, w którym udział wezmą zaproszeni goście.

Termin: 11.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Respektowanie Karty Praw Podstawowych jako warunek dostępu w Funduszach Unijnych – prawa człowieka w statutach szkolnych.
Spotkanie informacyjne dla wnioskodawców konkursów z obszaru edukacji z Funduszy Unijnych perspektywy 2021–2027

Zakres: Znaczenie prawa unijnego. Karta Praw Podstawowych jako warunek dostępu w funduszach europejskich. Prawa podstawowe w statutach szkolnych. Prawo antydyskryminacyjne w statutach szkolnych. Rekomendacje zmian statutowych.

Termin: 13.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli matematyki szkół podstawowych – „Na finiszu”
03.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Dlaczego warto być niegrzecznym? Opór, nieposłuszeństwo i emancypacja w szkole