ZCDN

Analiza wyników maturalnych z biologii

Zajęcia rozpoczną się od prezentacji materiałów CKE oraz wymagań na egzamin maturalny z biologii w roku 2023. Następnie omówiony zostanie Informator maturalny 2023 CKE z biologii. Zaprezentowane zostaną wnioski i rekomendacje do pracy w oparciu o Raport maturalny OKE i analizę arkusza maturalnego z maja 2023 roku. Pod koniec zajęć ćwiczeniowych zostanie omówionych kilka zadań dotyczących analizy statystycznej w zadaniach maturalnych. Na zakończenie warsztatów przewidziana jest dyskusja.

Szkolenie: Analiza wyników maturalnych z biologii

Zakres tematyczny: Analiza wyników maturalnych na podstawie Raportu maturalnego OKE z 2023 roku. Analiza arkusza maturalnego z biologii z maja 2023 roku. Arkusze maturalne z Informatorów CKE. Wnioski i rekomendacje do dalszej pracy nauczycieli biologii z maturzystami.

Termin: 19 września 2023, godz. 16.00–18.00

Prowadząca: Sylwia Małecka

Forma bezpłatna

Link do platformy, na której odbędzie się szkolenie, zostanie rozesłany pocztą e-mail do zainteresowanych osób, które zarejestrują się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: I/D/8.

Podobne wpisy:
Zapraszamy na konferencje sierpniowe

Jak co roku zapraszamy Państwa do udziału w sierpniowych konferencjach metodycznych, poprzedzających rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego. Tegoroczne spotkania odbędą się pod hasłem „Sztuczna inteligencja (AI) w szkolnej codzienności”.

Jakie alternatywy w edukacji? O tym przeczytasz w nowym numerze „Refleksji”!

Hasło przewodnie najnowszego zeszytu Zachodniopomorskiego Kwartalnika Oświatowego „Refleksje”, czyli EDUKACJA ALTERNATYWNA, odsyła do nowatorskich, odważnych, nieskrępowanych pomysłów na kształtowanie środowiska oświatowego, które idzie z duchem czasu i nie obawia się ograniczeń. „Edukacja alternatywna, czyli jaka?” – ktoś mógłby całkiem słusznie zapytać. Taka, dzięki której szkoła może się rozwijać w kierunku egalitaryzmu, empatii, współpracy, na czym skorzysta najbliższe otoczenie społeczne: rodzice, grono pedagogiczne i oczywiście uczniowie i uczennice. O tym wszystkim piszą autorki i autorzy szkiców, esejów, felietonów zamieszczonych w najnowszym numerze naszego pisma.

Zmiana organizacji pracy ZCDN-u w okresie wakacyjnym

Uprzejmie informujemy, że od 1 lipca do 30 sierpnia Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli będzie otwarte w godzinach 9.00–14.00. Jednocześnie przypominamy, że w związku z planowaną przerwą wakacyjną Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Szczecinie oraz Oddziały Zamiejscowe ZCDN-u w Gryficach i Świnoujściu będą nieczynne od 8 lipca do 16 sierpnia.