Bezpieczna szkoła – poradnik Ministerstwa Edukacji Narodowej

Poradnik skierowany jest do dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców i uczniów. Znajdujące się w nim materiały pozwalają na poszerzenie wiedzy w zakresie bezpieczeństwa fizycznego w szkole, bezpieczeństwa cyfrowego oraz bezpieczeństwa technicznego sieci i sprzętu IT. Opracowanie zawiera również zbiór rekomendowanych działań profilaktycznych, opiekuńczych i wychowawczych, między innymi kształtujących wśród dzieci i młodzieży właściwe postawy wobec zagrożeń związanych z korzystaniem z technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją.

Poradnik można pobrać ze strony ministerstwa https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczenstwo-fizyczne-i-cyfrowe-uczniow–poradnik-men lub z zakładki Poradniki w strefie dla zalogowanych SIO.

„Kwestia charakteru. Bojowniczki z getta warszawskiego” – relacja ze Spotkania z Książką Biograficzną

Tym razem współorganizowane przez Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Instytut Historyczny Uniwersytetu Szczecińskiego spotkanie z książką biograficzną odbyło w Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich. 23 kwietnia gościliśmy Sylwię Chutnik, publicystkę, działaczkę społeczną i promotorkę literatury, współredaktorkę książki „Kwestia charakteru. Bojowniczki z getta warszawskiego”. Obok pisarki udział w rozmowie, poprowadzonej przez Katarzynę Rembacką, wziął prof. Radosław Ptaszyński. Partnerem wydarzenia było Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Zajęcia terenowe w przedszkolu

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach stacjonarnych „Zajęcia terenowe w przedszkolu”, które odbędą się 7 maja, w godz. 13.30–18.00, w siedzibie ZCDN-u.

„Biblioteka – miejsce na czasie” – XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Z okazji XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek organizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, który odbędzie się w dniach 8–15 maja, w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli odbędą się specjalne wydarzenia związane z tym świętem. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem.