ZCDN

Co powinien wiedzieć dyrektor przyjmujący do szkoły uczniów z Ukrainy?

Serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium online „Uczniowie z Ukrainy – przewodnik dla dyrektora”, które odbędzie się 1 czerwca, w godzinach 16.00–17.30.

Seminarium „Uczniowie z Ukrainy – przewodnik dla dyrektora” jest okazją do zapoznania się z informacjami prawnymi oraz praktycznymi wskazówkami dotyczącymi przyjęcia do szkoły uczniów z Ukrainy. Podczas spotkania zostaną przedstawione również zadania, które stoją przed nauczycielami pracującymi z obcokrajowcami – w kontekście dydaktycznym, wychowawczym, współpracy z rodzicami.

Seminarium: Uczniowie z Ukrainy – przewodnik dla dyrektora
Zakres tematyczny: Regulacje prawne. Procedura przyjęcia – praktyczne wskazówki. Zadania nauczycieli pracujących z uczniem obcokrajowcem. Współpraca z rodzicami
Termin:
1 czerwca, godz. 16.00–17.30
Prowadząca: Joanna Majchrzak
Forma bezpłatna

Link do platformy, na której odbędzie się spotkanie, zostanie rozesłany pocztą e-mail do zainteresowanych osób, które zarejestrują się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: I/I/8.

Podobne wpisy:
Bezpieczny uczeń, bezpieczny nauczyciel, bezpieczna szkoła

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji „Bezpieczny uczeń, bezpieczny nauczyciel, bezpieczna szkoła”, która odbędzie się 5 czerwca, w godzinach 15.30–18.00, w trybie zdalnym.

STEAM w edukacji

Serdecznie zapraszamy do siedziby ZCDN-u na konferencję „STEAM w edukacji”, która odbędzie się 6 czerwca, w godzinach 14.30–17.30.

Sieć współpracy i samokształcenia pedagogów szkolnych

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu inaugurującym „Sieć współpracy i samokształcenia pedagogów szkolnych”, które odbędzie się 7 czerwca, w godzinach 10.00–13.00, w Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdni Sztuki w Szczecinie.