ZCDN

Co powinien wiedzieć dyrektor przyjmujący do szkoły uczniów z Ukrainy?

Serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium online „Uczniowie z Ukrainy – przewodnik dla dyrektora”, które odbędzie się 1 czerwca, w godzinach 16.00–17.30.

Seminarium „Uczniowie z Ukrainy – przewodnik dla dyrektora” jest okazją do zapoznania się z informacjami prawnymi oraz praktycznymi wskazówkami dotyczącymi przyjęcia do szkoły uczniów z Ukrainy. Podczas spotkania zostaną przedstawione również zadania, które stoją przed nauczycielami pracującymi z obcokrajowcami – w kontekście dydaktycznym, wychowawczym, współpracy z rodzicami.

Seminarium: Uczniowie z Ukrainy – przewodnik dla dyrektora
Zakres tematyczny: Regulacje prawne. Procedura przyjęcia – praktyczne wskazówki. Zadania nauczycieli pracujących z uczniem obcokrajowcem. Współpraca z rodzicami
Termin:
1 czerwca, godz. 16.00–17.30
Prowadząca: Joanna Majchrzak
Forma bezpłatna

Link do platformy, na której odbędzie się spotkanie, zostanie rozesłany pocztą e-mail do zainteresowanych osób, które zarejestrują się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: I/I/8.

Podobne wpisy:
W poszukiwaniu ciekawych rozwiązań – modyfikacja programów nauczania

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach „W poszukiwaniu ciekawych rozwiązań – modyfikacja programów nauczania”, które odbędą się 27 maja, w godzinach 16.00–19.00, w trybie zdalnym.

Laboratoria przyszłości – praca z cyfrowym obrazem i dźwiękiem

Serdecznie zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych do udziału w szkoleniu stacjonarnym „Laboratoria przyszłości – praca z cyfrowym obrazem i dźwiękiem”, które odbędzie się 25 maja, w godz. 10.00–14.00, w siedzibie ZCDN-u.

Blog Na Zmianę

Na bieżąco obserwujemy to, co się dzieje w szkole – zarówno w systemie edukacji, jak i w społeczności, tworzonej przez nauczycieli, uczniów oraz rodziców. Starając się odpowiedzieć na wyzwania współczesności, proponujemy Państwu blog, na którym znajdą się komentarze do aktualnych wydarzeń, pomysły dydaktyczne i podpowiedzi pedagogiczne. Wiosna jest dobrą porą, by zacząć coś nowego!