ZCDN

Edukacyjne eksploracje. Nowy cykl spotkań autorskich w naszej bibliotece

Już w marcu rozpoczynamy nowy cykl spotkań autorskich w ZCDN-ie – „Edukacyjne eksploracje”. Serdecznie zapraszamy na spotkania z autorami i autorkami książek pedagogicznych, którzy w swoich publikacjach podejmują zagadnienia istotne z perspektywy praktyki edukacyjnej.

Seminaria mają na celu upowszechnianie wyników badań pedagogicznych i stworzenie pomostu między naukowymi rozważaniami wokół szkoły a aktualnymi problemami, z jakimi mierzą się praktycy/praktyczki działań edukacyjnych.

Proponujemy więc spotkania z naukowczyniami i naukowcami, badaczkami i badaczami, autorkami i autorami książek zorientowanych na bieżące, istotne dla rozwoju edukacji, zagadnienia.

Pierwsze spotkanie odbędzie się już 12 marca (wtorek) o godz. 16.30, a jego gośćmi będą redaktorzy i redaktorki książki „Troska. Co wojna w Ukrainie nam zrobiła?”, wydanej w 2023 roku nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Rzeszowskiego. Podczas spotkania podjęte zostaną między innymi zagadnienia dotyczące związków wojny i pedagogiki, wychowania heroicznego oraz kreowania kultury pokoju.
Serdecznie zapraszamy!

Goście i gościnie spotkania: dr hab. Elżbieta Perzycka-Borowska, prof. US, dr Aleksander Cywiński, dr Waldemar Lib, dr Lidia Marek

Prowadząca: dr Natalia Cybort-Zioło

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniach prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń.
W razie pytań prosimy o kontakt z Organizacją Szkoleń (tel. 91 435 06 30, e-mail:
szkolenia@zcdn.edu.pl).