ZCDN

Edukacyjne eksploracje. Nowy cykl spotkań autorskich w naszej bibliotece

3

Już w marcu rozpoczynamy nowy cykl spotkań autorskich w ZCDN-ie – „Edukacyjne eksploracje”. Serdecznie zapraszamy na spotkania z autorami i autorkami książek pedagogicznych, którzy w swoich publikacjach podejmują zagadnienia istotne z perspektywy praktyki edukacyjnej.

Seminaria mają na celu upowszechnianie wyników badań pedagogicznych i stworzenie pomostu między naukowymi rozważaniami wokół szkoły a aktualnymi problemami, z jakimi mierzą się praktycy/praktyczki działań edukacyjnych.

Proponujemy więc spotkania z naukowczyniami i naukowcami, badaczkami i badaczami, autorkami i autorami książek zorientowanych na bieżące, istotne dla rozwoju edukacji, zagadnienia.

Pierwsze spotkanie odbędzie się już 12 marca (wtorek) o godz. 16.30, a jego gośćmi będą redaktorzy i redaktorki książki „Troska. Co wojna w Ukrainie nam zrobiła?”, wydanej w 2023 roku nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Rzeszowskiego. Podczas spotkania podjęte zostaną między innymi zagadnienia dotyczące związków wojny i pedagogiki, wychowania heroicznego oraz kreowania kultury pokoju.
Serdecznie zapraszamy!

Goście i gościnie spotkania: dr hab. Elżbieta Perzycka-Borowska, prof. US, dr Aleksander Cywiński, dr Waldemar Lib, dr Lidia Marek

Prowadząca: dr Natalia Cybort-Zioło


Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniach prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń.
W razie pytań prosimy o kontakt z Organizacją Szkoleń (tel. 91 435 06 30, e-mail:
szkolenia@zcdn.edu.pl).

Podobne wpisy:
Akcja Żonkile – dziś wspominamy bohaterstwo i oddajemy hołd tym, którzy walczyli o godność ludzką

19 kwietnia 2024 roku mija 81 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Był to największy zryw żydowski w czasie II wojny światowej. Jego bohaterki i bohaterowie nie walczyli o wolność, ale przede wszystkim o godność. „Musimy być gotowi umrzeć jako ludzkie istoty” – pisali członkowie Żydowskiej Organizacji Bojowej.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

W dniu Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, przypadającym na wtorek 23 kwietnia, ZCDN przygotował dla Państwa specjalne wydarzenia związane z tym świętem. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem.

Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń do objęcia szkół wspomaganiem

Zachęcamy dyrektorów szkół i placówek oświatowych z województwa zachodniopomorskiego do nadsyłania zgłoszeń do objęcia kompleksowym wspomaganiem w roku szkolnym 2024/2025.