Konferencja hybrydowa „Przygotowanie do nauki czytania – praktyczne rozwiązania”

Baner reklamujący konferencję „Przygotowanie do nauki czytania – praktyczne rozwiązania”

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji hybrydowej „Przygotowanie do nauki czytania – praktyczne rozwiązania”, która odbędzie się 16 marca, w godzinach 12.30–18.00, w siedzibie ZCDN-u w Szczecinie. W spotkaniu można uczestniczyć również w trybie zdalnym.

12:30–12:35 – otwarcie konferencji – Urszula Pańka, Dyrektorka ZCDN-u

12:35–13:15 – Psychopedagogiczne podstawy przygotowania dzieci do nauki czytania – Małgorzata Falkiewicz-Szult, dr nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, wieloletnia pracowniczka Uniwersytetu Szczecińskiego, nauczycielka wychowania przedszkolnego, była członkini Zespołu Edukacji Elementarnej przy PAM w Warszawie

13:15–14:00 – Wczesna nauka czytania i jej wpływ na opóźniony rozwój mowy. Metoda Krakowska okiem nauczyciela i logopedyNatalia Wtulich, nauczycielka w Przedszkolu Publicznym nr 3 „Pentliczek” w Szczecinie, terapeutka w Gabinecie logopedyczno-terapeutycznym „Magia Słów Natalia Wtulich”

14:00–14:30 – Bawimy się w czytanieMonika Śmiałkowska, nauczycielka w Przedszkolu Publicznym w Przecławiu

14:30–14:45 – Przerwa kawowa

14:45–15:30 – Glottodydaktyka – metoda nauki czytania i pisaniaMarzena Sobczuk, nauczycielka w Przedszkolu Publicznym nr 3 „Pentliczek” w Szczecinie z wieloletnim doświadczeniem pracy metodą profesora Bronisława Rocławskiego

15:30–16:00 – Komiks jako medium przygotowujące do nauki czytaniaMarta Kostecka, nauczycielka konsultantka do spraw edukacji humanistycznej w ZCDN-ie

16:00–16:30 – Pomoce i ćwiczenia rozwijające zmysły u dzieciWeronika Dwojakowska nauczycielka konsultantka do spraw kształcenia specjalnego i edukacji włączającej w ZCDN-ie, wieloletnia nauczycielka w SOSW, lider edukacji włączającej w województwie zachodniopomorskim

16:30–16:45 – Przerwa kawowa

16:45–17:15 – Metoda Dobrego Startu Marty Bogdanowicz w pigułce i jej rola w rozwoju czynności złożonychRenata Wiśniewska, nauczycielka konsultantka do spraw wychowania przedszkolnego w ZCDN-ie, nauczycielka z wieloletnim stażem w Przedszkolu Publicznym nr 3 „Pentliczek” w Szczecinie

17:15–17:55 – Rozpoczynamy przygodę z czytaniem Beata Standio, wieloletnia nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 48 w Szczecinie

17:55–18:00 – Podsumowanie konferencji – Renata Wiśniewska

Konferencja: Przygotowanie do nauki czytania – praktyczne rozwiązania
Zakres tematyczny:
Harmonijny, równomierny rozwój dziecka w przedszkolu. Metody aktywne wspierające rozwój percepcji wzrokowej i słuchowej dzieci. Zastosowanie komiksu w przedszkolu – w przygotowaniu do czytania. Zabawy i ćwiczenia doskonalące słuch fonematyczny. Środki dydaktyczne wykorzystywane w przygotowaniu dziecka do nauki czytania.

Termin: 16 marca, godz. 12.30–18.00

Miejsce: ZCDN, ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin, sala konferencyjna

Prelegenci: dr Małgorzata Falkiewicz-Szult, Natalia Wtulich,  Monika Śmiałkowska, Marzena Sobczuk, Marta Kostecka, Weronika Dwojakowska, Renata Wiśniewska, Beata Standio

Dla osób niemogących uczestniczyć w spotkaniu stacjonarnie będzie prowadzona transmisja online. Link do platformy, na której odbędzie się konferencja, zostanie rozesłany pocztą e-mail do zainteresowanych osób, które zarejestrują się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: II/18.