Laboratoria Przyszłości – niezbędnik dyrektora szkoły

W ramach szkolenia uczestnicy uzyskają aktualne informacje dotyczące programu „Laboratoria Przyszłości” oraz jego realizacji w perspektywie najbliższych lat. Przedstawione zostaną zasoby i możliwości dotyczące merytorycznego wsparcia szkół i placówek oświatowych w zakresie wykorzystania zakupionych pomocy dydaktycznych. Ponadto przedstawione zostaną rozwiązania dla „Laboratoriów Przyszłości” prezentowane podczas targów edukacyjnych Bett Show 2023 w Londynie.

Szkolenie: Laboratoria Przyszłości – niezbędnik dyrektora szkoły
Zakres tematyczny:
Laboratoria Przyszłości jako wsparcie pracy dydaktycznej i wychowawczej szkół. Trendy edukacyjne z konferencji BETT.
Termin: 18 kwietnia, godz. 14.00–15.30
Prowadzący: Krzysztof Jaworski

Link do platformy, na której odbędzie się szkolenie, zostanie rozesłany pocztą e-mail do zainteresowanych osób, które zarejestrują się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: I/I/7.

Drogi do niepodległości – gra planszowa Muzeum Historii Polski i sposoby jej wykorzystania na lekcjach historii

24 października w ZCDN-ie gościć będziemy Gabrielę Sierocińską-Dec, kierowniczkę Działu Edukacji Muzeum Historii Polski, oraz Adama Rębacza, zastępcę kierownika Działu Edukacji Muzeum Historii Polski. Podczas warsztatów skierowanych do nauczycieli historii zaprezentowana zostanie gra planszowa „Drogi do niepodległości”, a także wskazane zostaną praktyczne możliwości jej wykorzystania na lekcjach szkolnych. Spotkanie będzie również okazją do zapoznania się z ofertą edukacyjną MHP oraz nawiązania kontaktów.

Oko w oko z muralem. Edukacyjne wymiary street artu

Właśnie ukazała się nowa publikacja ZCDN-u „Oko w oko z muralem. Edukacyjne wymiary street artu” pod redakcją Natalii Cybort-Zioło i Mateusza Lipko. Na książkę składa się dziewięć artykułów, z których każdy w nieco inny sposób stara się zgłębić istotę sztuki ulicznej. Efektem tego jest więc publikacja interdyscyplinarna, która może zainteresować nauczycielki i nauczycieli różnych przedmiotów. Proces pracy nad książką był pełen intelektualnych wyzwań. Szczególnie dumni jesteśmy z faktu, że wszyscy autorzy i autorki są zawodowo związani z ZCDN-em. Zachęcamy do lektury!

O pomaganiu. Blog na Zmianę (odcinek XIII)

Powódź 2024 to kolejna sytuacja, która pokazała, że Polacy są solidarni i w sytuacjach kryzysowych szybko się mobilizują, by udzielić wsparcia poszkodowanym – zarówno w aspekcie finansowym, materialnym czy prawnym, jak i społecznym.