Majowe wydarzenia w ZCDN-ie

zcdn majowe wydarzenia

Aby ułatwić Państwu planowanie swojego rozwoju oraz rejestrację na nasze formy doskonalenia, przygotowaliśmy ofertę szkoleń na cały zbliżający się miesiąc. Poniżej znajdą Państwo kompletny harmonogram szkoleń, konferencji i spotkań na maj.

Osoby zainteresowane udziałem w proponowanych formach doskonalenia prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń.

Konferencje i seminaria stacjonarne:

Wsparcie w kryzysie psychicznym dzieci i młodzieży
W trakcie konferencji planowane są wystąpienia znawców tematu kryzysu psychicznego wśród dzieci i młodzieży. Jedną z gościń będzie Małgorzata Gołota, autorka książki Żyletkę zawsze noszę przy sobie, dziennikarka prasowa i radiowa. Terapeuta Wojciech Spychała przybliży temat społeczno-kulturowych uwarunkowań i stereotypów związanych z płcią, z którymi mierzą się młodzi chłopcy. Dr Edyta Sielicka opowie o wynikach badania „Młode Głowy”, które współtworzyła wraz z fundacją UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej. Prof. Beata Bugajska przybliży Program Wsparcia Psychologicznego miasta Szczecina i powie, gdzie lokalnie szukać pomocy. W trakcie konferencji planowany jest również czas na zadawanie pytań prelegentkom i prelegentowi oraz na debatę studentek Instytutu Pedagogiki na temat wsparcia rówieśniczego.

Termin: 09.05.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Edukacja włączająca jako wyzwanie i wartość
Uczestnikom seminarium zostaną przedstawione planowane zmiany w edukacji włączającej oraz wartości dla szkoły wynikające z pracy w takim systemie. Uczestnicy dzięki metodzie burzy mózgów wskażą najpilniejsze problemy edukacji włączającej i sposoby na ich rozwiązanie.

Termin: 28.05.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Skuteczne techniki i metody pracy oraz motywacja na lekcjach języka angielskiego
Podczas seminarium nauczyciele wymienią się technikami i metodami, które sprawdzają się w pracy z ich uczniami. Następnie zostaną omówione sposoby motywowania uczniów do celowej pracy zorientowanej na rozwój językowy.

Termin: 28.05.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Szkolenia, warsztaty stacjonarne:

Zajęcia terenowe w przedszkolu

Lekcja otwarta: Piłka siatkowa – doskonalenie zagrywki o przyjęcia piłki
Termin: 24.05.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Wielomateriałowe konstrukcje – modele latające, pływające, wystawowe i zabawowe
Termin: 25.05.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Laboratoria przyszłości – praca z cyfrowym obrazem i dźwiękiem
Termin: 25.05.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Szkolenia, warsztaty online:

Wędrujący przecinek – porozmawiajmy o ułamkach – część 2

Edukacja dla bezpieczeństwa