ZCDN

Mentor – jego rola i zadania w awansie zawodowym

W trakcie zajęć zostaną przeanalizowane aspekty prawa oświatowego dotyczące obszaru awansu zawodowego. Uczestnicy zostaną zapoznani z zadaniami mentora i przeanalizują możliwości jego współpracy z nauczycielem rozpoczynającym pracę w szkole. Na zakończenie szkolenia przewidziano czas na dyskusję i pytania do prowadzącej.

Seminarium: Mentor – jego rola i zadania w awansie zawodowym

Zakres tematyczny: Zadania i rola mentora w przygotowaniu nauczyciela do zawodu. Podstawa prawna w zakresie awansu zawodowego nauczyciela początkującego.

Termin: 4 października 2023, godz. 17.30–20.00

Prowadząca: Renata Wiśniewska

Link do platformy, na której odbędzie się seminarium, zostanie rozesłany pocztą elektroniczną do zainteresowanych osób, które zarejestrują się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: I/G/13.

Podobne wpisy:
Zapraszamy na konferencje sierpniowe

Jak co roku zapraszamy Państwa do udziału w sierpniowych konferencjach metodycznych, poprzedzających rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego. Tegoroczne spotkania odbędą się pod hasłem „Sztuczna inteligencja (AI) w szkolnej codzienności”.

Jakie alternatywy w edukacji? O tym przeczytasz w nowym numerze „Refleksji”!

Hasło przewodnie najnowszego zeszytu Zachodniopomorskiego Kwartalnika Oświatowego „Refleksje”, czyli EDUKACJA ALTERNATYWNA, odsyła do nowatorskich, odważnych, nieskrępowanych pomysłów na kształtowanie środowiska oświatowego, które idzie z duchem czasu i nie obawia się ograniczeń. „Edukacja alternatywna, czyli jaka?” – ktoś mógłby całkiem słusznie zapytać. Taka, dzięki której szkoła może się rozwijać w kierunku egalitaryzmu, empatii, współpracy, na czym skorzysta najbliższe otoczenie społeczne: rodzice, grono pedagogiczne i oczywiście uczniowie i uczennice. O tym wszystkim piszą autorki i autorzy szkiców, esejów, felietonów zamieszczonych w najnowszym numerze naszego pisma.

Zmiana organizacji pracy ZCDN-u w okresie wakacyjnym

Uprzejmie informujemy, że od 1 lipca do 30 sierpnia Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli będzie otwarte w godzinach 9.00–14.00. Jednocześnie przypominamy, że w związku z planowaną przerwą wakacyjną Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Szczecinie oraz Oddziały Zamiejscowe ZCDN-u w Gryficach i Świnoujściu będą nieczynne od 8 lipca do 16 sierpnia.