ZCDN

Odszedł profesor Edward Włodarczyk

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 7 kwietnia 2021 roku zmarł prof. dr hab. Edward Włodarczyk, wybitny historyk, ceniony w międzynarodowym środowisku naukowiec, znawca dziejów Pomorza, nauczyciel i niekwestionowany autorytet kilku pokoleń szczecińskich historyków, Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego w latach 2012–2020.

Rodzinie, bliskim przyjaciołom oraz współpracownikom Pana Profesora składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Urszula Pańka, dyrektorka ZCDN-u, wraz z pracownikami

Podobne wpisy:
Akcja Żonkile – dziś wspominamy bohaterstwo i oddajemy hołd tym, którzy walczyli o godność ludzką

19 kwietnia 2024 roku mija 81 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Był to największy zryw żydowski w czasie II wojny światowej. Jego bohaterki i bohaterowie nie walczyli o wolność, ale przede wszystkim o godność. „Musimy być gotowi umrzeć jako ludzkie istoty” – pisali członkowie Żydowskiej Organizacji Bojowej.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

W dniu Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, przypadającym na wtorek 23 kwietnia, ZCDN przygotował dla Państwa specjalne wydarzenia związane z tym świętem. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem.

Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń do objęcia szkół wspomaganiem

Zachęcamy dyrektorów szkół i placówek oświatowych z województwa zachodniopomorskiego do nadsyłania zgłoszeń do objęcia kompleksowym wspomaganiem w roku szkolnym 2024/2025.