ZCDN

Odszedł profesor Edward Włodarczyk

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 7 kwietnia 2021 roku zmarł prof. dr hab. Edward Włodarczyk, wybitny historyk, ceniony w międzynarodowym środowisku naukowiec, znawca dziejów Pomorza, nauczyciel i niekwestionowany autorytet kilku pokoleń szczecińskich historyków, Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego w latach 2012–2020.

Rodzinie, bliskim przyjaciołom oraz współpracownikom Pana Profesora składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Urszula Pańka, dyrektorka ZCDN-u, wraz z pracownikami

Podobne wpisy:
Co jest ważniejsze na maturze: wiedza czy umiejętności?

Dyskusja na temat najnowszej formuły egzaminu maturalnego trwa nieprzerwanie od wielu miesięcy. Zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy reformowania matury wymieniają się argumentami, wśród których dominują te dotyczące problematyki obiektywnego oceniania czy przewagi zadań testowych w sprawdzaniu wiedzy. Dlatego najnowszy numer „Refleksji”, zatytułowany UMIEJĘTNOŚCI A NOWA MATURA, został poświęcony zmianom de facto zachodzącym w egzaminie maturalnym z poszczególnych przedmiotów, ale także ma na celu poddanie pod rozwagę kwestię dostosowania obowiązującego modelu edukacji do przemian cywilizacyjnych i społecznych.

Jak uatrakcyjnić lekcje informatyki?

Serdecznie zapraszamy na konferencję połączoną z warsztatami „Druk 3D i inne sposoby angażowania uczniów na lekcjach informatyki”, która odbędzie się w siedzibie ZCDN-u w Szczecinie 29 marca, w godzinach 14.00–18.00. Wydarzenie jest współorganizowane z wydawnictwem MiGra.

Teatr w szkole?

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach stacjonarnych „Po co komu teatr? – pedagogika teatru w szkole”, które odbędą się 3 kwietnia, w godzinach 13.00–14.30, w IX Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie.