ZCDN

#PytamSprawdzamKlikam! Zaproszenie do współtworzenia publikacji

Jeżeli mają Państwo chęć i potrzebę podzielenia się z innym nauczycielami swoimi pomysłami na zajęcia rozwijające krytyczne myślenie lub wykorzystujące narzędzia z tego obszaru, serdecznie zapraszamy do nadsyłania wypracowanych przez Państwa scenariuszy zajęć według poniższego schematu:

  • przedmiot
  • klasa/poziom edukacyjny
  • temat
  • czas trwania
  • cele lekcji
  • krótki opis wskazujący elementy scenariusza, które mają na celu naukę krytycznego myślenia
  • przebieg lekcji.

Osoby chętne do włączenia się w tworzenie publikacji i zainteresowane szczegółami prosimy o kontakt z Anną Godzińską: agodzinska@zcdn.edu.pl.

Podobne wpisy:
Co jest ważniejsze na maturze: wiedza czy umiejętności?

Dyskusja na temat najnowszej formuły egzaminu maturalnego trwa nieprzerwanie od wielu miesięcy. Zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy reformowania matury wymieniają się argumentami, wśród których dominują te dotyczące problematyki obiektywnego oceniania czy przewagi zadań testowych w sprawdzaniu wiedzy. Dlatego najnowszy numer „Refleksji”, zatytułowany UMIEJĘTNOŚCI A NOWA MATURA, został poświęcony zmianom de facto zachodzącym w egzaminie maturalnym z poszczególnych przedmiotów, ale także ma na celu poddanie pod rozwagę kwestię dostosowania obowiązującego modelu edukacji do przemian cywilizacyjnych i społecznych.

Jak uatrakcyjnić lekcje informatyki?

Serdecznie zapraszamy na konferencję połączoną z warsztatami „Druk 3D i inne sposoby angażowania uczniów na lekcjach informatyki”, która odbędzie się w siedzibie ZCDN-u w Szczecinie 29 marca, w godzinach 14.00–18.00. Wydarzenie jest współorganizowane z wydawnictwem MiGra.

Teatr w szkole?

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach stacjonarnych „Po co komu teatr? – pedagogika teatru w szkole”, które odbędą się 3 kwietnia, w godzinach 13.00–14.30, w IX Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie.