ZCDN

Rewalidacja a pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Serdecznie zapraszamy nauczycieli, pedagogów i dyrektorów szkół do udziału w bezpłatnej konferencji „Rewalidacja a pomoc psychologiczno-pedagogiczna”, która odbędzie się 15 czerwca, w godzinach 16.00–18.00, w trybie zdalnym. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane zadania nauczyciela i dyrektora zakresie organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej i zajęć rewalidacyjnych oraz obowiązujące podstawy prawne.

Program konferencji
16.00–16.30 – Zajęcia rewalidacyjne w przedszkolu i szkole, Weronika Dwojakowska
16.30–17.00 – Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w przedszkolu, Renata Wiśniewska
17.00–17.30 – Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w szkole podstawowej, Agnieszka Ruks
17.30–18.00 – Dyskusja i pytania

Zakres tematyczny: Zadania nauczyciela i dyrektora zakresie organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej i zajęć rewalidacyjnych. Podstawy prawne, dokumentacja oraz formy realizacji.

Termin: 15 czerwca 2023, 16.00-18.00

Prelegentki: Weronika Dwojakowska, Renata Wiśniewska, Agnieszka Ruks

Forma bezpłatna

Rejestracja na konferencję odbywa się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy II/8.  Zakwalifikowane osoby w dniu konferencji otrzymają link umożliwiający uczestnictwo w spotkaniu.

Podobne wpisy:
Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń do objęcia szkół wspomaganiem

Zachęcamy dyrektorów szkół i placówek oświatowych z województwa zachodniopomorskiego do nadsyłania zgłoszeń do objęcia kompleksowym wspomaganiem w roku szkolnym 2024/2025.

Jak uczyć astronomii? Seminarium dla nauczycieli przyrodników

Już 22 kwietnia zapraszamy nauczycieli przedmiotów przyrodniczych na seminarium zatytułowane „Jak uczyć astronomii?”. Spotkanie jest organizowane we współpracy z Polskim Towarzystwem Miłośników Astronomii oraz Morskim Centrum Nauki.

Konferencja „STEAM w edukacji”

Serdecznie zapraszamy koordynatorów Laboratorium Przyszłości oraz pozostałych nauczycieli do udziału w konferencji stacjonarnej „STEAM w edukacji”, która odbędzie się 26 kwietnia, w godz. 10.00–13.00, w siedzibie ZCDN-u. W ramach wydarzenia odbywać się będą warsztaty dotyczące wykorzystania obowiązkowego wyposażenia zakupionego w ramach Laboratoriów Przyszłości. W zespołach dotyczących druku 3D, audio video oraz zestawów mechatronicznych będzie można poszerzyć swoje umiejętności i poznać rozwiązana, które sprawdzają się w praktyce.