ZCDN

Rewalidacja a pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Serdecznie zapraszamy nauczycieli, pedagogów i dyrektorów szkół do udziału w bezpłatnej konferencji „Rewalidacja a pomoc psychologiczno-pedagogiczna”, która odbędzie się 15 czerwca, w godzinach 16.00–18.00, w trybie zdalnym. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane zadania nauczyciela i dyrektora zakresie organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej i zajęć rewalidacyjnych oraz obowiązujące podstawy prawne.

Program konferencji
16.00–16.30 – Zajęcia rewalidacyjne w przedszkolu i szkole, Weronika Dwojakowska
16.30–17.00 – Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w przedszkolu, Renata Wiśniewska
17.00–17.30 – Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w szkole podstawowej, Agnieszka Ruks
17.30–18.00 – Dyskusja i pytania

Zakres tematyczny: Zadania nauczyciela i dyrektora zakresie organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej i zajęć rewalidacyjnych. Podstawy prawne, dokumentacja oraz formy realizacji.

Termin: 15 czerwca 2023, 16.00-18.00

Prelegentki: Weronika Dwojakowska, Renata Wiśniewska, Agnieszka Ruks

Forma bezpłatna

Rejestracja na konferencję odbywa się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy II/8.  Zakwalifikowane osoby w dniu konferencji otrzymają link umożliwiający uczestnictwo w spotkaniu.

Podobne wpisy:
Jakie alternatywy w edukacji? O tym przeczytasz w nowym numerze „Refleksji”!

Hasło przewodnie najnowszego zeszytu Zachodniopomorskiego Kwartalnika Oświatowego „Refleksje”, czyli EDUKACJA ALTERNATYWNA, odsyła do nowatorskich, odważnych, nieskrępowanych pomysłów na kształtowanie środowiska oświatowego, które idzie z duchem czasu i nie obawia się ograniczeń. „Edukacja alternatywna, czyli jaka?” – ktoś mógłby całkiem słusznie zapytać. Taka, dzięki której szkoła może się rozwijać w kierunku egalitaryzmu, empatii, współpracy, na czym skorzysta najbliższe otoczenie społeczne: rodzice, grono pedagogiczne i oczywiście uczniowie i uczennice. O tym wszystkim piszą autorki i autorzy szkiców, esejów, felietonów zamieszczonych w najnowszym numerze naszego pisma.

Zmiana organizacji pracy ZCDN-u w okresie wakacyjnym

Uprzejmie informujemy, że od 1 lipca do 30 sierpnia Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli będzie otwarte w godzinach 9.00–14.00. Jednocześnie przypominamy, że w związku z planowaną przerwą wakacyjną Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Szczecinie oraz Oddziały Zamiejscowe ZCDN-u w Gryficach i Świnoujściu będą nieczynne od 8 lipca do 16 sierpnia.

Kierunki polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2024/2025

12 czerwca ministra edukacji narodowej podpisała dokument, w którym wyszczególnione zostały podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa oraz kierunki realizacji zadań z zakresu nadzoru pedagogicznego w roku szkolnym 2024/2025.
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z jego treścią.