ZCDN

Rozpoczynamy serię podcastów „Młodzież o Edukacji”!

baner mlodzie o edukacji

Nowy cykl powstał z potrzeby usłyszenia głosu młodych ludzi w ważnej sprawie, jaką jest edukacja. Dzieci i młodzież często są pomijani w dyskusjach dotyczących zmian, jakie współcześnie niezwykle dynamicznie zachodzą w świecie, a tym samym w sposób istotny wpływają na to, jak (się) uczymy i rozwijamy. Chcemy razem spojrzeć na szkołę, przedszkole czy uczelnię wyższą oczami młodych, by dostrzec trudności, ale także odkryć szansę na przygodę, jaką można przeżyć dzięki edukacji. Wsłuchanie się w ich doświadczenia może nas wiele nauczyć i umożliwić wspólne tworzenie przestrzeni, gdzie będziemy rozwijać kompetencje i czerpać wartość z nauki przez całe życie. Cieszmy się podróżą po ścieżkach edukacji przez pryzmat młodzieńczego spojrzenia!

W pierwszym odcinku nowego podcastu omówimy udział w debacie oksfordzkiej dotyczącej sztucznej inteligencji z perspektywy drużyny opozycji.

Naszymi rozmówcami byli Uczniowie IV LO im. Bolesława Prusa w Szczecinie: Emil Maj, Michał Kusiak, Ksawery Ledóchowski oraz Wojciech Rusinek, a także ich opiekunka, nauczycielka języka polskiego z IV LO, p. Izabela Bembenek-Kloc.

Rozmowę poprowadził Krzysztof Jaworski (ZCDN).