ZCDN

Rozpoczynamy serię podcastów „Młodzież o Edukacji”!

baner mlodzie o edukacji

Nowy cykl powstał z potrzeby usłyszenia głosu młodych ludzi w ważnej sprawie, jaką jest edukacja. Dzieci i młodzież często są pomijani w dyskusjach dotyczących zmian, jakie współcześnie niezwykle dynamicznie zachodzą w świecie, a tym samym w sposób istotny wpływają na to, jak (się) uczymy i rozwijamy. Chcemy razem spojrzeć na szkołę, przedszkole czy uczelnię wyższą oczami młodych, by dostrzec trudności, ale także odkryć szansę na przygodę, jaką można przeżyć dzięki edukacji. Wsłuchanie się w ich doświadczenia może nas wiele nauczyć i umożliwić wspólne tworzenie przestrzeni, gdzie będziemy rozwijać kompetencje i czerpać wartość z nauki przez całe życie. Cieszmy się podróżą po ścieżkach edukacji przez pryzmat młodzieńczego spojrzenia!

W pierwszym odcinku nowego podcastu omówimy udział w debacie oksfordzkiej dotyczącej sztucznej inteligencji z perspektywy drużyny opozycji.

Naszymi rozmówcami byli Uczniowie IV LO im. Bolesława Prusa w Szczecinie: Emil Maj, Michał Kusiak, Ksawery Ledóchowski oraz Wojciech Rusinek, a także ich opiekunka, nauczycielka języka polskiego z IV LO, p. Izabela Bembenek-Kloc.

Rozmowę poprowadził Krzysztof Jaworski (ZCDN).


Podobne wpisy:
Zapraszamy na konferencję „Matematyka – dodaj do ulubionych”

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z bogatym programem konferencji „Matematyka – dodaj do ulubionych”, która odbędzie się w sobotę 16 marca, w godz. 10.30–16.00, w trybie zdalnym.

Warsztaty Tour de Konstytucja „Siła Młodych – Most Pokoleń”

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie w ramach IV edycji Tour de Konstytucja, które odbędzie się 8 marca pod hasłem „Siła Młodych – Most Pokoleń”. Poświęcone jest ono przede wszystkim ludziom młodym i edukacji obywatelskiej prowadzonej w dialogu międzypokoleniowym. Zagadnienia, wokół których będą odbywały się warsztaty to: szkoła przyszłości (statut, samorządność, relacje, zmiany), prawa cyfrowe, ochrona zdrowia psychicznego i przeciwdziałanie przemocy. Zajęcia poprowadzą specjaliści z ramienia Fundacji Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych, m.in. Robert Hojda, Kinga Dagmara Siadlak, Danuta Przywara.

Jak holistycznie wspierać rozwój dziecka w wieku przedszkolnym?

Serdecznie zachęcamy do udziału w konferencji „Różnorodność w metodach wspierających rozwój dziecka w przedszkolu”, która odbędzie się 13 marca, w godzinach 12.30–18.30. Konferencja będzie realizowana hybrydowo – możliwy jest zatem udział w siedzibie ZCDN-u oraz w trybie zdalnym.