ZCDN

Scenariusz lekcji „Wąż faraona”

Nauczyciel może zainteresować uczniów swoim przedmiotem, wykonując atrakcyjne doświadczenia. Doświadczenie „Węże farona” zawsze zachwyca młodzież. Niestety, większość tych doświadczeń (zaliczanych do tej kategorii) jest uważana za niebezpieczne ze względu na toksyczne produkty reakcji. Zaproponowane doświadczenie jest bezpieczne, ale należy pamiętać o zachowaniu ostrożności podczas pracy laboratoryjnej (okulary, bezpieczne podłoże – czyli piasek). Glukonian wapnia jest substancją nietoksyczną i nie ma właściwości żrących – stosuje się go jako źródło wapnia przy jego niedoborach w organizmie ludzkim.

Opracowanie: Halina Szczepaniec

Podobne wpisy:
Matura z matematyki 2023

Na platformie Moodle został utworzony kurs, którego celem jest wsparcie nauczycieli i nauczycielek w zakresie przygotowań do matury z matematyki w roku 2023. Sukcesywnie będą tu zamieszczane materiały związane z egzaminem – zarówno dokumenty, jak i zestawy zadań do wykorzystania na lekcjach.

UPS! Ukraińsko-polski słowniczek (matematyka, klasa 8)

Publikacja została opracowana na potrzeby uczennic/uczniów przybyłych do Polski z Ukrainy, ich rodziców i nauczycielek/nauczycieli z nimi pracujących.