ZCDN

Sieć współpracy i samokształcenia pedagogów szkolnych

Zakres tematyczny: Uczeń z zaburzeniami emocjonalnymi i psychologicznymi. Uczeń zdolny. Zasady prowadzenia interwencji pedagogiczno-psychologicznych. Dokumentacja pedagoga szkolnego i pedagoga specjalnego. Zapobieganie wypaleniu zawodowemu.
Termin: 7 czerwca, godz.  10.00–13.00
Miejsce:
Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie, ul. Niemierzyńska 18A
Prowadzący:
Janusz Olczak

W ramach sieci planowane są spotkania ze specjalistami i ekspertami. Będą to pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznych, przedstawiciele stowarzyszeń i instytucji działających na rzecz ucznia i rodziny. Spotkania będą miały na celu: wymianę doświadczeń, wypracowanie inspirujących materiałów, opracowanie programów i innowacji pedagogicznych. Inaugurujące spotkanie rozpocznie się w tramwaju, którym uczestnicy dojadą do kawiarni w Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdni Sztuki w Szczecinie. W kawiarni odbędzie się dyskusja o klubie pedagoga, relacjach i współpracy pedagoga i pedagoga specjalnego oraz o sytuacji zaobserwowanej podczas przejazdu tramwajem.

Aby wziąć udział w spotkaniu, należy się zarejestrować za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń: numer formy doskonalenia – III/1.