ZCDN

Sieć współpracy i samokształcenia pedagogów szkolnych

Sieć współpracy i samokształcenia pedagogów szkolnych
Zakres tematyczny: Uczeń z zaburzeniami emocjonalnymi i psychologicznymi. Uczeń zdolny. Zasady prowadzenia interwencji pedagogiczno-psychologicznych. Dokumentacja pedagoga szkolnego i pedagoga specjalnego. Zapobieganie wypaleniu zawodowemu.
Termin: 7 czerwca, godz.  10.00–13.00
Miejsce:
Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie, ul. Niemierzyńska 18A
Forma bezpłatna
Prowadzący:
Janusz Olczak

W ramach sieci planowane są spotkania ze specjalistami i ekspertami. Będą to pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznych, przedstawiciele stowarzyszeń i instytucji działających na rzecz ucznia i rodziny. Spotkania będą miały na celu: wymianę doświadczeń, wypracowanie inspirujących materiałów, opracowanie programów i innowacji pedagogicznych. Inaugurujące spotkanie rozpocznie się w tramwaju, którym uczestnicy dojadą do kawiarni w Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdni Sztuki w Szczecinie. W kawiarni odbędzie się dyskusja o klubie pedagoga, relacjach i współpracy pedagoga i pedagoga specjalnego oraz o sytuacji zaobserwowanej podczas przejazdu tramwajem.

Aby wziąć udział w spotkaniu, należy się zarejestrować za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń: numer formy doskonalenia – III/1.

Podobne wpisy:
Konferencja „Szkoła bez ocen”

Wszystkie osoby zainteresowane szkołą bez ocen jako wizją i praktyką zapraszamy 16 kwietnia do siedziby ZCDN-u na konferencję poświęconą takiej koncepcji edukacji. Wydarzenie jest współorganizowane z Centrum Nauki Kopernik oraz pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. W pierwszej części spotkania odbędzie się debata, podczas której dyrektorzy szkół oraz nauczyciele podzielą się swoim doświadczeniem w zakresie organizacji szkoły bez ocen. Konferencji będą towarzyszyć warsztaty.

Jak uniknąć kłopotów, korzystając z internetu?

Serdecznie zachęcamy do udziału w konferencji „Dzień bezpiecznego komputera i internetu”, która odbędzie się w trybie zdalnym 18 kwietnia, w godzinach 12.00–14.00.

Jak uczyć astronomii? Seminarium dla nauczycieli przyrodników

Już 22 kwietnia zapraszamy nauczycieli przedmiotów przyrodniczych na seminarium zatytułowane „Jak uczyć astronomii?”. Spotkanie jest organizowane we współpracy z Polskim Towarzystwem Miłośników Astronomii oraz Morskim Centrum Nauki.