ZCDN

Wychodząc naprzeciw bardzo ważnemu i aktualnemu problemowi, zapraszamy do udziału w konferencji interdyscyplinarnej poświęconej autoagresji oraz samobójstwom wśród dzieci i młodzieży, która odbędzie się 26 kwietnia 2023 w trybie zdalnym. Konferencja adresowana jest do nauczycielek i nauczycieli różnych przedmiotów. Jej tematyka wydaje się szczególnie aktualna w kontekście najnowszego raportu: Młode Głowy. Otwarcie o zdrowiu psychicznym. Raport z badania dotyczącego zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości i sprawczości wśród młodych ludzi (RAPORT)

Program konferencji „Zachowania autodestrukcyjne i suicydalne wśród dzieci i młodzieży. Profilaktyka i przeciwdziałanie”

14.00–14.10 – Otwarcie konferencji

14.10–14.45 – Po drugiej stronie lustra, czyli o wielkiej mocy motywacji w walce z problemem braku akceptacji siebie wśród młodzieżyMarta Siwak, dyrektorka Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Stargardzie

14.45–15.30 – Zachowania autodestrukcyjne i suicydalne wśród dzieci i młodzieżyMichalina Tobiaszewska, psychoterapeutka

15.30–16.15 – Samobójstwa wśród dzieci i młodzieżyDaria Suchecka, psycholog

Zakres tematyczny: Zachowania autodestrukcyjne oraz samobójstwa wśród dzieci i młodzieży. Przeciwdziałanie autoagresji w szkole. Sposoby na zwiększenie autoakceptacji u młodzieży. Wczesne rozpoznawanie symptomów zachowań autodestrukcyjnych.

Rejestracja na konferencję odbywa się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: II/14.