ZCDN

Zgłoszenia do bazy wolontariuszy – pomoc dla dzieci z Ukrainy

Zachodniopomorska Kurator Oświaty tworzy bazę wolontariuszy gotowych zaangażować się w pomoc dyrektorom i nauczycielom, którzy chcą stworzyć jak najlepsze warunki do nauki dla dzieci uchodźców z Ukrainy. Poszukiwane są osoby znające języki wschodniosłowiańskie (studenci, nauczyciele, wykładowcy oraz inni członkowie społeczności akademickiej lub szkolnej).

Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

Podobne wpisy:
Konferencja „Szkoła bez ocen”

Wszystkie osoby zainteresowane szkołą bez ocen jako wizją i praktyką zapraszamy 16 kwietnia do siedziby ZCDN-u na konferencję poświęconą takiej koncepcji edukacji. Wydarzenie jest współorganizowane z Centrum Nauki Kopernik oraz pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. W pierwszej części spotkania odbędzie się debata, podczas której dyrektorzy szkół oraz nauczyciele podzielą się swoim doświadczeniem w zakresie organizacji szkoły bez ocen. Konferencji będą towarzyszyć warsztaty.

Jak uniknąć kłopotów, korzystając z internetu?

Serdecznie zachęcamy do udziału w konferencji „Dzień bezpiecznego komputera i internetu”, która odbędzie się w trybie zdalnym 18 kwietnia, w godzinach 12.00–14.00.

Jak uczyć astronomii? Seminarium dla nauczycieli przyrodników

Już 22 kwietnia zapraszamy nauczycieli przedmiotów przyrodniczych na seminarium zatytułowane „Jak uczyć astronomii?”. Spotkanie jest organizowane we współpracy z Polskim Towarzystwem Miłośników Astronomii oraz Morskim Centrum Nauki.