Konkurs na komiks: Superbohaterowie 2 „Zwykli i Niezwykli”

baner komiksy 2024 scaled

Z przyjemnością informujemy, że otwieramy nabór komiksów w drugiej edycji konkursu dla uczennic i uczniów z województwa zachodniopomorskiego. Tegoroczne hasło konkursowe brzmi „Zwykli i niezwykli”.

Konkurs przeprowadzamy w trzech kategoriach wiekowych:

• klasy 4–6 szkół podstawowych,
  • klasy 7–8 szkół podstawowych,
  • szkoły ponadpodstawowe.

Prace mogą być wykonane dowolną techniką analogową lub cyfrową. Bezwzględnie, pod groźbą dyskwalifikacji, zabrania się tworzenia prac w generatorach grafiki bazujących na AI!

Prace analogowe należy dostarczyć lub wysłać na adres: Centrum Kształcenia Sportowego, ul. Rydla 49, 70-783 Szczecin. Prace cyfrowe w formacie pdf, jpg, png należy przesłać na adres e-mail: mkostecka@zcdn.edu.pl. Nadesłanie prac jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Termin nadsyłania prac: do 31 marca 2025 roku.

Każdy uczestnik może dostarczyć tylko jedną pracę, zgodną z tematem konkursu.

Jury wybierze laureatów i laureatki oraz osoby wyróżnione, które otrzymają dyplomy, nagrody książkowe, nagrody rzeczowe oraz inne upominki od sponsorów konkursu.

Wyróżnieni uczestnicy i uczestniczki oraz ich opiekunowie i opiekunki zostaną zaproszeni na galę finałową, która odbędzie się 23 kwietnia 2025 roku, w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie.

Organizatorami wydarzenia są Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie.

Wydarzenie otrzymało Honorowy Patronat Zachodniopomorskiego Kuratora  Oświaty.

Patronatem medialnym konkurs objęły „Zeszyty Komiksowe”.

Regulamin Konkursu na komiks: Superbohaterowie 2 „Zwykli i Niezwykli”

Załączniki do regulaminu