ZCDN

Bezpieczny uczeń, bezpieczny nauczyciel, bezpieczna szkoła

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji „Bezpieczny uczeń, bezpieczny nauczyciel, bezpieczna szkoła”, która odbędzie się 5 czerwca, w godzinach 15.30–18.00, w trybie zdalnym.

Konferencja odbędzie się w trzech blokach tematycznych:

Bezpieczny uczeń

15.30–16.00 – Autyzm cyfrowy, Weronika Dwojakowska

16.00–16.30 – Budowanie cyfrowego wizerunku w sieci i wpływ sieci na wizerunek ucznia, Marta Kostecka

Bezpieczna szkoła

16.30–17.00 – Rola szkoły w budowaniu bezpiecznej przestrzeni rozwoju, Krzysztof Koroński

17.00–17.30 – Bezpieczeństwo w Internecie, Waldemar Zaborski

Bezpieczny nauczyciel

17.30–18.00 – Znaczenie nawyków cyfrowych dorosłych w kształtowaniu postaw młodych ludzi, Krzysztof Jaworski

Konferencja: Bezpieczny uczeń, bezpieczny nauczyciel, bezpieczna szkoła
Zakres tematyczny:
Autyzm cyfrowy. Cyfrowy wizerunek. Wpływ mediów społecznościowych na psychikę dzieci i młodzieży. Pozostawianie śladów cyfrowych. Prawo do prywatności w sieci. Zadania dyrektora szkoły w zakresie bezpieczeństwa.
Termin:
5 czerwca, godz. 15.30–18.00
Prowadzący: Weronika Dwojakowska, Marta Kostecka, Krzysztof Koroński, Waldemar Zaborski, Krzysztof Jaworski

Link do platformy, na której odbędzie się konferencja, zostanie rozesłany pocztą e-mail do zainteresowanych osób, które zarejestrują się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: II/3.