ZCDN

Blog Na Zmianę

blog na zmiane w.2 2480 x 520 pxSystem edukacji w Polsce niezmiennie podlega licznym przekształceniom. Nie jest to jednak charakterystyczne tylko dla naszego kraju. Inne państwa, w świetle współczesnych, dynamicznych zmian, również uświadamiają sobie konieczność modyfikacji rozwiązań systemowych. Nie jest to łatwe, ale prawdopodobnie niezbędne. Obecnie funkcjonujące schematy nie nadążają za niezwykle szybko zmieniającym się światem. Uczniowie siedzący w ławkach, uczący się często tego samego, co ich rodzice, po ukończeniu edukacji być może będą mieli głowy pełne faktów i wiedzy encyklopedycznej (o ile je tam zachowają), ale niewykluczone jest, że zabraknie im kompetencji do odnalezienia się w codziennym życiu. Na bieżąco obserwujemy to, co się dzieje w szkole – zarówno w systemie edukacji, jak i w społeczności, tworzonej przez nauczycieli, uczniów oraz rodziców. Starając się odpowiedzieć na wyzwania współczesności, proponujemy Państwu blog, na którym znajdą się komentarze do aktualnych wydarzeń, pomysły dydaktyczne i podpowiedzi pedagogiczne. Wiosna jest dobrą porą, by zacząć coś nowego.

Zapraszamy do lektury!

Zespół ZCDN-u

Podobne wpisy:
Spotkanie z Natalią Madejską, reporterką, autorką książki dla dzieci „Felka i Miłek i fala pomyłek”

Z okazji XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom zapraszamy na spotkanie z Natalią Madejską, które odbędzie się 4 czerwca, o godzinie 17.00, w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej oraz na inne wydarzenia zorganizowane z uwagi na zbliżające się czytelnicze święto dzieci.

Zmiana organizacji pracy ZCDN-u 23 maja

Uprzejmie informujemy, że 23 maja (czwartek), w godzinach 12.00–14.00, Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli wraz z Biblioteką Pedagogiczną im. Heleny Radlińskiej będzie nieczynne. Za niedogodności przepraszamy. 

W poszukiwaniu ciekawych rozwiązań – modyfikacja programów nauczania

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach „W poszukiwaniu ciekawych rozwiązań – modyfikacja programów nauczania”, które odbędą się 27 maja, w godzinach 16.00–19.00, w trybie zdalnym.