ZCDN

„Nie tylko superbohaterowie walczą ze złem” – wojewódzki konkurs na komiks

baner

Serdecznie zapraszamy uczniów i uczennice wszystkich szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych województwa zachodniopomorskiego do udziału w konkursie na krótką formę komiksową pod hasłem „Nie tylko superbohaterowie walczą ze złem”. Nabór prac trwa do 27 marca 2024 roku.

Udział w konkursie mogą brać uczniowie i uczennice wszystkich szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych województwa zachodniopomorskiego w 3 kategoriach wiekowych:

• klasy IV–VI szkół podstawowych,
  • klasy VII–VIII szkół podstawowych,
  • szkoły ponadpodstawowe.

Prace mogą być wykonane dowolną techniką analogową lub cyfrową. Prace w formie analogowej należy przesłać do CKS w Szczecinie (Centrum Kształcenia Sportowego, ul. Rydla 49, 70-783 Szczecin), zaś prace w formie cyfrowej na adres mailowy: mkostecka@zcdn.edu.pl. Do każdej pracy należy dołączyć kartę zgłoszeniową (w przypadku zgłoszenia drogą mailową wystarczy skan). Surowo zabrania się korzystania z generatorów grafiki bazujących na rozwiązaniach sztucznej inteligencji – grozi za to dyskwalifikacja bez prawa odwołania. Szczegóły w regulaminie.

Nauczycieli i nauczycielki zgłaszające swoich uczniów i uczennice do udziału w konkursie, którzy potrzebują więcej informacji lub wsparcia metodycznego, zachęcamy do konsultacji indywidualnych z Martą Kostecką, nauczycielką konsultantką ds. edukacji humanistycznej (e-mail: mkostecka@zcdn.edu.pl).

Dokumenty do pobrania:

Organizatorami konkursu są CKS w Szczecinie oraz ZCDN w Szczecinie.

Patronat medialny został objęty przez: „Zeszyty Komiksowe”, stowarzyszenie POP-ART, portal popkulturowy betoniarka.net, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwo Zachodniopomorskie.

Fundatorami nagród są: ZCDN w Szczecinie, „Zeszyty Komiksowe”, Wydawnictwo Granda, stowarzyszenie POP-ART, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwo Zachodniopomorskie, Wydawnictwo Timof, Wydawnictwo Kultura Gniewu .

Ogłoszenie wyników i gala finałowa odbędą się 23 kwietnia – w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – w ZCDN-ie.