ZCDN

Tydzień Bibliotek 2023

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach organizowanych z okazji XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który tradycyjnie rozpoczyna się 8 maja Dniem Bibliotekarza i Bibliotek. Hasło tegorocznych obchodów brzmi „Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka!”. W nawiązaniu do niego Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Szczecinie oraz Oddziały Zamiejscowe w Gryficach i Świnoujściu przygotowały dla czytelniczek i czytelników wiele atrakcji. Do udziału w obchodach zapraszamy osoby pracujące w bibliotekach i nie tylko. Na warsztaty obowiązują zapisy przez nasz internetowy system obsługi szkoleń.

Program obchodów

8 maja (poniedziałek)

Infografika o patronce Helenie Radlińskiej

Chcesz poznać ciekawostki o patronce Biblioteki Pedagogicznej w Szczecinie? Zapraszamy na nasz profil na Facebooku w pierwszym dniu Tygodnia Bibliotek.

9 maja (wtorek)

Świat baśni i legend w bibliotece | warsztaty stacjonarne poprowadzą Regina Czekała-Kil i Elżbieta Schwarz

11 maja (czwartek)

#cyfrowapedagogiczna Zasoby cyfrowe Biblioteki Pedagogicznej | szkolenie online poprowadzi Marta Kostecka

12 maja (piątek)

Laboratoria przyszłości – praca z cyfrowym obrazem i dźwiękiem | warsztaty stacjonarne poprowadzi Krzysztof Koroński

13 i 14 maja (sobota i niedziela)

Gry i zabawy online

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku przez cały weekend!

15 maja (poniedziałek)

Selfie z książką – finał akcji

Opublikujemy nadesłane zdjęcia miłośników i miłośniczek książek. Zapraszamy na nasz profil na Facebooku.

Storywriting – finał akcji

Ogłosimy wyniki akcji wspólnego pisania opowiadania.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku

Wydarzenia towarzyszące:

Bookcrossing, czyli uwolnij książkę

We wszystkich naszych placówkach (Szczecinie, Gryficach i Świnoujściu) zostaną wyeksponowane półki z książkami, które można bezkarnie zabrać do domu. Mile widziane pozostawienie w zamian jakiejś przeczytanej już lektury!

Wystawa książek „Wisława Szymborska – Patronka Roku 2023”

Wystawa towarzysząca akcji będzie dostępna przez cały czas jej trwania w Bibliotece Pedagogicznej im. H. Radlińskiej w Szczecinie.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony oraz profilu ZCDN-u na Facebooku, na których będą umieszczane aktualne informacje dotyczące wydarzeń związanych z obchodami Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Podobne wpisy:
Akcja Żonkile – dziś wspominamy bohaterstwo i oddajemy hołd tym, którzy walczyli o godność ludzką

19 kwietnia 2024 roku mija 81 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Był to największy zryw żydowski w czasie II wojny światowej. Jego bohaterki i bohaterowie nie walczyli o wolność, ale przede wszystkim o godność. „Musimy być gotowi umrzeć jako ludzkie istoty” – pisali członkowie Żydowskiej Organizacji Bojowej.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

W dniu Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, przypadającym na wtorek 23 kwietnia, ZCDN przygotował dla Państwa specjalne wydarzenia związane z tym świętem. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem.

Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń do objęcia szkół wspomaganiem

Zachęcamy dyrektorów szkół i placówek oświatowych z województwa zachodniopomorskiego do nadsyłania zgłoszeń do objęcia kompleksowym wspomaganiem w roku szkolnym 2024/2025.