ZCDN

Tydzień Bibliotek 2023

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach organizowanych z okazji XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który tradycyjnie rozpoczyna się 8 maja Dniem Bibliotekarza i Bibliotek. Hasło tegorocznych obchodów brzmi „Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka!”. W nawiązaniu do niego Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Szczecinie oraz Oddziały Zamiejscowe w Gryficach i Świnoujściu przygotowały dla czytelniczek i czytelników wiele atrakcji. Do udziału w obchodach zapraszamy osoby pracujące w bibliotekach i nie tylko. Na warsztaty obowiązują zapisy przez nasz internetowy system obsługi szkoleń.

Program obchodów

8 maja (poniedziałek)

Infografika o patronce Helenie Radlińskiej

Chcesz poznać ciekawostki o patronce Biblioteki Pedagogicznej w Szczecinie? Zapraszamy na nasz profil na Facebooku w pierwszym dniu Tygodnia Bibliotek.

9 maja (wtorek)

Świat baśni i legend w bibliotece | warsztaty stacjonarne poprowadzą Regina Czekała-Kil i Elżbieta Schwarz

11 maja (czwartek)

#cyfrowapedagogiczna Zasoby cyfrowe Biblioteki Pedagogicznej | szkolenie online poprowadzi Marta Kostecka

12 maja (piątek)

Laboratoria przyszłości – praca z cyfrowym obrazem i dźwiękiem | warsztaty stacjonarne poprowadzi Krzysztof Koroński

13 i 14 maja (sobota i niedziela)

Gry i zabawy online

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku przez cały weekend!

15 maja (poniedziałek)

Selfie z książką – finał akcji

Opublikujemy nadesłane zdjęcia miłośników i miłośniczek książek. Zapraszamy na nasz profil na Facebooku.

Storywriting – finał akcji

Ogłosimy wyniki akcji wspólnego pisania opowiadania.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku

Wydarzenia towarzyszące:

Bookcrossing, czyli uwolnij książkę

We wszystkich naszych placówkach (Szczecinie, Gryficach i Świnoujściu) zostaną wyeksponowane półki z książkami, które można bezkarnie zabrać do domu. Mile widziane pozostawienie w zamian jakiejś przeczytanej już lektury!

Wystawa książek „Wisława Szymborska – Patronka Roku 2023”

Wystawa towarzysząca akcji będzie dostępna przez cały czas jej trwania w Bibliotece Pedagogicznej im. H. Radlińskiej w Szczecinie.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony oraz profilu ZCDN-u na Facebooku, na których będą umieszczane aktualne informacje dotyczące wydarzeń związanych z obchodami Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Podobne wpisy:
Jakie dokumenty są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania szkoły?

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach „Dokumentacja dyrektora szkoły”, które odbędą się 30 maja, w godzinach 12.30–15.45, w siedzibie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Tydzień Bibliotek 2023 – relacja

Z okazji XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek (8–15 maja), zainicjowanych Dniem Bibliotekarza, Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej przystosowała swój wkład w święto do hasła MOJA TWOJA NASZA – BIBLIOTEKA!

Inkluzywność w zróżnicowanym świecie. Jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji naukowo-dydaktycznej „Inkluzywność w zróżnicowanym świecie. Jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą”, która odbędzie się 30 maja, w godz. 14.00–18.00, w siedzibie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie. Konferencja organizowana jest we współpracy z Instytutem Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego.