ZCDN

Wojewódzki konkurs na referat z zakresu astronomii i astrofizyki

zcdnastrokonkurs24

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w 50 wojewódzkim konkursie na referat z zakresu astronomii i astronautyki dla uczniów szkół średnich z województwa zachodniopomorskiego. Konkurs współorganizowany jest przez Morskie Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha.

Głównym celem konkursu jest popularyzacja astronomii i astronautyki oraz rozbudzanie i rozwijanie zainteresowania tymi dziedzinami wiedzy. Uczestnicy konkursu zostaną ponadto zaproszeni do udziału w Wojewódzkim Młodzieżowym Seminarium Astronomiczno-Astronautycznym. Patronat merytoryczny nad przebiegiem konkursu i seminarium sprawują Polskie Towarzystwo Astronomiczne oraz Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii. Regulamin konkursu znajdą państwo poniżej:

Regulamin Wojewódzkiego Konkursu na Referat z Astronomii i Astronautyki

Załącznik nr 1 – Informacja nt. przetwarzania danych osobowych przez organizatorów
Załącznik nr 2 – Oświadczenie uczestnika
Załącznik nr 3 – Oświadczenie rodzica/opiekuna ustawowego uczestnika


Zgłoszenia prosimy nadsyłać na adres: konkursy@zcdn.edu.pl.

Więcej informacji na temat etapu ogólnopolskiego konkursu znaleźć można na stronie: https://www.planetarium.grudziadz.pl/omsa/

Podobne wpisy:
Zapraszamy na konferencję „Matematyka – dodaj do ulubionych”

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z bogatym programem konferencji „Matematyka – dodaj do ulubionych”, która odbędzie się w sobotę 16 marca, w godz. 10.30–16.00, w trybie zdalnym.

Warsztaty Tour de Konstytucja „Siła Młodych – Most Pokoleń”

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie w ramach IV edycji Tour de Konstytucja, które odbędzie się 8 marca pod hasłem „Siła Młodych – Most Pokoleń”. Poświęcone jest ono przede wszystkim ludziom młodym i edukacji obywatelskiej prowadzonej w dialogu międzypokoleniowym. Zagadnienia, wokół których będą odbywały się warsztaty to: szkoła przyszłości (statut, samorządność, relacje, zmiany), prawa cyfrowe, ochrona zdrowia psychicznego i przeciwdziałanie przemocy. Zajęcia poprowadzą specjaliści z ramienia Fundacji Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych, m.in. Robert Hojda, Kinga Dagmara Siadlak, Danuta Przywara.

Jak holistycznie wspierać rozwój dziecka w wieku przedszkolnym?

Serdecznie zachęcamy do udziału w konferencji „Różnorodność w metodach wspierających rozwój dziecka w przedszkolu”, która odbędzie się 13 marca, w godzinach 12.30–18.30. Konferencja będzie realizowana hybrydowo – możliwy jest zatem udział w siedzibie ZCDN-u oraz w trybie zdalnym.