ZCDN

Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa w ZCDN-ie

ZCDn ZDD 2023

ZCDN już po raz kolejny bierze udział w obchodach Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku przebiegają pod hasłem „Przestrzenie dziedzictwa”. Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli wraz z Biblioteką Pedagogiczną również przygotowało dla Państwa kilka atrakcji.

Od 14 do 30 września w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej w Szczecinie dostępna będzie wystawa najważniejszych zbiorów oraz ksiąg pamiątkowych Biblioteki pochodzących z jej poprzednich siedzib. Zwiedzający będą mieli okazję zgłębić historię księgozbiorów oraz poznać najważniejsze wydarzenia w dziejach Biblioteki Pedagogicznej.

W ramach obchodów Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa 2023 udostępnimy Państwu również interaktywną mapę doskonalenia nauczycieli na Pomorzu Zachodnim, zawierającą miejsca, w których na przestrzeni lat mieściły się siedziby Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz bibliotek pedagogicznych.

Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku!

Podobne wpisy:
Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń do objęcia szkół wspomaganiem

Zachęcamy dyrektorów szkół i placówek oświatowych z województwa zachodniopomorskiego do nadsyłania zgłoszeń do objęcia kompleksowym wspomaganiem w roku szkolnym 2024/2025.

Jak uczyć astronomii? Seminarium dla nauczycieli przyrodników

Już 22 kwietnia zapraszamy nauczycieli przedmiotów przyrodniczych na seminarium zatytułowane „Jak uczyć astronomii?”. Spotkanie jest organizowane we współpracy z Polskim Towarzystwem Miłośników Astronomii oraz Morskim Centrum Nauki.

Konferencja „STEAM w edukacji”

Serdecznie zapraszamy koordynatorów Laboratorium Przyszłości oraz pozostałych nauczycieli do udziału w konferencji stacjonarnej „STEAM w edukacji”, która odbędzie się 26 kwietnia, w godz. 10.00–13.00, w siedzibie ZCDN-u. W ramach wydarzenia odbywać się będą warsztaty dotyczące wykorzystania obowiązkowego wyposażenia zakupionego w ramach Laboratoriów Przyszłości. W zespołach dotyczących druku 3D, audio video oraz zestawów mechatronicznych będzie można poszerzyć swoje umiejętności i poznać rozwiązana, które sprawdzają się w praktyce.