Zmiana organizacji pracy Biblioteki Pedagogicznej w okresie wakacyjnym

Uprzejmie informujemy, że w związku z planowaną przerwą wakacyjną Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Szczecinie oraz Oddziały Zamiejscowe ZCDN-u w Gryficach i Świnoujściu będą nieczynne od 10 lipca do 18 sierpnia. Za niedogodności przepraszamy.

Blog Na Zmianę

Na bieżąco obserwujemy to, co się dzieje w szkole – zarówno w systemie edukacji, jak i w społeczności, tworzonej przez nauczycieli, uczniów oraz rodziców. Starając się odpowiedzieć na wyzwania współczesności, proponujemy Państwu blog, na którym znajdą się komentarze do aktualnych wydarzeń, pomysły dydaktyczne i podpowiedzi pedagogiczne. Wiosna jest dobrą porą, by zacząć coś nowego!

Lekcja biblioteczna dla dzieci z SP 51 w Szczecinie

W naszej bibliotece z przyjemnością spotykamy się z najmłodszymi czytelnikami. Tak było i tym razem. Podczas lekcji panie bibliotekarki oprowadziły uczniów i uczennice po magazynie książek, a czytelnia –dzięki teatrzykowi kamishibai – zamieniła się w scenę artystyczną. Następnie odbyły się zabawy skojarzeniowe, ćwiczące koncentrację dzieci, oraz zajęcia ruchowe.

Konferencja nauczycieli bibliotekarzy w Świnoujściu

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich został uczczony w ZCDN-ie między innymi na spotkaniu nauczycieli bibliotekarzy placówek oświatowych Świnoujścia i okolic w Oddziale Zamiejscowym.