O współpracy szkół technicznych i branżowych. Rozmowa z Barbarą Halską

Inne Banery Nasluch Pedagogiczny etc

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Barbarą Halską, która dzieli się swoim bogatym doświadczeniem z zakresu kształcenia zawodowego i realizacji projektów angażujących placówki oświatowe i partnerów zewnętrznych. Ten odcinek „Nasłuchu pedagogicznego” polecamy szczególnie osobom związanym z kształceniem na poziomie ponadpodstawowym oraz branżowym i technicznym.

Barbara Halska – nagrodzona tytułem Nauczyciel Roku 2014. Współautorka podręczników do kwalifikacji E13 i EE08 na kierunku technik informatyk. Współautorka podstawy programowej z informatyki, technik programista. Ekspertka ORE i MEN-u. Współautorka e-podręcznika Wstęp do programowania w projekcie Apki.org. Koordynatorka projektu „Po technikum w pracę”. Promotorka prac, które zdobywają międzynarodowe sukcesy – we Francji, Brukseli, Seulu, Malezji, Londynie, Tajwanie, Kanadzie, USA, Tajlandii, Czechach. Trenerka Mistrzów Kodowania. Od 2016 Microsoft Innovative Educator Expert, a od 2017 Microsoft Innovative Educator Fellow. Od ośmiu lat intensywnie propaguje żeńskie klasy na kierunku technik informatyk. Autorka publikacji w czasopismach „TIK w Edukacji”, „Głos Nauczycielski”. Współautorka programu nauczania „Zielone Garnizony Informatyczne” MON. Jurorka programu Samsung Solve For Tomorrow, Ambasadorka Mistrzostwa IT i CyberSkiller Challenge.

Rozmowę prowadził Krzysztof Jaworski (ZCDN)