Seminarium dla dyrektorów placówek oświatowych „Edukacja włączająca jako wyzwanie i wartość”

seminarium baner

Zapraszamy Państwa na seminarium „Edukacja włączająca jako wyzwanie i wartość”, które odbędzie się 28 maja 2024 (wtorek) w godzinach 11.00–14.00 w siedzibie ZCDN-u.

Forma ta jest przewidziana dla dyrektorów przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych w województwie zachodniopomorskim.

Dzieci z orzeczeniem w placówkach ogólnodostępnych to wciąż ogromne wyzwanie dla przedszkoli i szkół ogólnodostępnych. Wszystkie raporty przedstawiają wiele błędów i nieprawidłowości w realizacji ich edukacji. Przed nami zmiany w obrębie prawa i zasad związanych choćby z diagnozą funkcjonalną, którą będzie przeprowadzać placówka edukacyjna, dlatego jest to doskonały czas na rozmowę.

Program seminarium:

11.00 Otwarcie seminarium.

12.00–12.45 Wystąpienie Joanny Połeć-Trusiuk (dyrektorka Szkoły  Podstawowej nr 63 w Szczecinie) „Edukacja włączająca i integracyjna jako wartość” przedstawiające zalety nauki i funkcjonowania w strukturze klasy mieszanej zarówno dla dzieci, jak i dla nauczycieli

12.45–13.00 Przerwa kawowa

13.00–14.00 Praca w grupach, która będzie miała na celu wypracowanie postulatów, wniosków i rekomendacji niezbędnych do wdrożenia edukacji włączającej w placówkach oświatowych. Zebrane materiały zostaną przesłane do Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Koordynatorką formy jest Weronika Dwojakowska – konsultantka do spraw edukacji włączającej i kształcenia specjalnego w województwie zachodniopomorskim.

Serdecznie zapraszamy!

Termin: 28 maja, godz. 11.00–14.00
Miejsce:
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
ul. gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
sala konferencyjna

Osoby zainteresowane udziałem w seminarium prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: I/A/3.