ZCDN

Studia podyplomowe na Uniwersytecie Szczecińskim – Psychologia Edukacyjna z Przygotowaniem Pedagogicznym

Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Szczecińskiego prowadzi rekrutację na bezpłatne studia podyplomowe Psychologia Edukacyjna z Przygotowaniem Pedagogicznym. Studia te mają na celu przygotowanie słuchaczy do profesjonalnej realizacji zadań psychologa w systemie edukacji i nabycie kwalifikacji zgodnych ze standardem kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela, określonym w rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.U. z 2024 r. poz. 453).

Studia adresowane są do absolwentów studiów magisterskich na kierunku psychologia, którzy ukończyli studia w trybie jednolitym pięcioletnim lub w systemie 3+2 (studia 1 i 2 stopnia na kierunku psychologia) i zawodowo są już związani (lub planują się związać) z systemem oświaty.

Komplet dokumentów zgłoszeniowych należy przesłać mailowo na adres: joanna.szpunar@usz.edu.pl

Szczegóły

Podobne wpisy:
Zmiany w Karcie Nauczyciela     

Od 1 września 2025 roku wchodzą w życie zmiany w Karcie Nauczyciela. W czasie wakacji zostały podpisane dwie nowelizacje tej ustawy. Jak podkreśla ministerstwo, celem zmian jest przede wszystkim podniesienie prestiżu zawodu nauczycieli, poprzez wprowadzenie korzystnych rozwiązań praktycznych. Część zmian wynika z potrzeby doprecyzowania istniejących kwestii.

Porozmawiajmy o podstawach programowych    

W lipcu 2025 roku Instytut Badań Edukacyjnych – Państwowy Instytut Badawczy rozpoczął cykl webinarów zatytułowany „#OdPodstaw. Porozmawiajmy o podstawach programowych”. Spotkania mają na celu omówienie postępów prac nad nową podstawą programową (Reforma 2026). Webinary, które już się odbyły, są dostępne na kanale IBE w serwisie YouTube.

ORE wspiera w realizacji nowych przedmiotów

Ośrodek Rozwoju Edukacji opublikował na swojej stronie liczne omówienia i materiały pomocne przy realizacji nowych przedmiotów w roku szkolnym 2025/2026 – edukacji obywatelskiej i edukacji zdrowotnej.