Różne sposoby mnożenia i dzielenia

Spotkanie rozpocznie się prezentacją i krótkim wykładem. Następnie podjęta zostanie próba udzielenia odpowiedzi na pytanie: dlaczego tradycyjne metody mnożenia i dzielenia utrudniają w dzisiejszych czasach motywację uczniów do pracy? Uczestnicy w grupach przećwiczą zaprezentowane sposoby mnożenia i dzielenia. Na koniec nauczyciele spróbują poszukać plusów i minusów każdego z zaprezentowanych sposobów mnożenia i dzielenia.

Warsztaty: Różne sposoby mnożenia i dzielenia
Zakres: Różne sposoby mnożenia: za pomocą pałeczek Napiera, geometryczny, rosyjski, hinduski. Dzielenie na bazie mnożenia przez tzw. łatwe liczby (2,5,10,100)
Termin:
25 listopada, godz. 15.00–18.00
Miejsce:
ZCDN, ul. Gen. J. Sowińskiego 68,  Szczecin
sala 119
Prowadząca: Anna Bazyluk
Formy bezpłatne

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: I/D/23.