ZCDN

„Przystań w Sieci” – ogólnopolski projekt edukacyjny w zakresie bezpieczeństwa w internecie

Projekt jest realizowany przez  Facebook, NASK (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy) i UNICEF oraz został objęty patronatem honorowym przez Prezesa Rady Ministrów.

Na bezpłatnej platformie e-learningowej udostępnione zostały szkolenia i materiały edukacyjne podzielone na sześć modułów: „Prywatność w sieci”, „Cyberprzemoc”, „Cyberzagrożenia”, „Szkodliwe i niebezpieczne treści”, „Cyfrowe ślady i reputacja online” oraz „Fałszywe informacje”.

Aby wziąć udział w projekcie, należy zarejestrować się na stronie www.przystanwsieci.pl.

Placówki, które zrealizują projekt zgodnie z jego założeniami, otrzymają Certyfikat Szkoły Promującej Świadome Korzystanie z Internetu w roku szkolnym 2020/2021.

Podobne wpisy:
Nowe publikacje IBE do pobrania

Na stronie Instytutu Badań Edukacyjnych zostały opublikowane nowe poradniki: „Edukacja dzieci i uczniów z doświadczeniem migracyjnym przybyłych z Ukrainy – dobre praktyki i rekomendacje” oraz „Vademecum dla rodziców uczniów. Jak wspierać dziecko i nastolatka w samodzielnym uczeniu się?”.

Studia podyplomowe na Uniwersytecie Szczecińskim – Psychologia Edukacyjna z Przygotowaniem Pedagogicznym

Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Szczecińskiego prowadzi rekrutację na bezpłatne studia podyplomowe Psychologia Edukacyjna z Przygotowaniem Pedagogicznym. Studia te mają na celu przygotowanie słuchaczy do profesjonalnej realizacji zadań psychologa w systemie edukacji i nabycie kwalifikacji zgodnych ze standardem kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela. Studia adresowane są do absolwentów studiów magisterskich na kierunku psychologia, którzy ukończyli studia w trybie jednolitym pięcioletnim lub w systemie 3+2 (studia 1 i 2 stopnia na kierunku psychologia) i zawodowo są już związani (lub planują się związać) z systemem oświaty.

Nowe technologie i internet – konferencja

Zachodniopomorski Kurator Oświaty zaprasza dyrektorów i nauczycieli na konferencję „Nowe technologie i internet – skarbiec czy śmietnisko? Szansa czy zagrożenie?”.