ZCDN

Edukacja w czasach pandemii wirusa COVID-19

Publikacja zawiera zbiór czternastu artykułów napisanych przez specjalistów edukacyjnych, poruszających, między innymi, problematykę dotyczącą sytuacji psychologicznej uczniów, rodziców i nauczycieli oraz wyzwań związanych z edukacją zdalną.

„Pomyślałem, że tego typu opracowanie jest pilnie potrzebne w Polsce. Potrzebny jest rodzaj szkieletu wspólnej myśli, który pozwoli spojrzeć z dystansu na to, co i po co obecnie robimy jako nauczyciele. Co jest ważne, a co jest tylko mniej znaczącym szczegółem? Na czym skupić się najbardziej? Czego na pewno nie możemy pominąć? Wreszcie – jakie błędy w obecnej sytuacji łatwo popełnić?” – stwierdza prof.  Jacek Pyżalski.

Bezpłatny ebook można pobrać ze strony: Edukacja w czasach pandemii wirusa COVID-19.

Podobne wpisy:
Nowe publikacje IBE do pobrania

Na stronie Instytutu Badań Edukacyjnych zostały opublikowane nowe poradniki: „Edukacja dzieci i uczniów z doświadczeniem migracyjnym przybyłych z Ukrainy – dobre praktyki i rekomendacje” oraz „Vademecum dla rodziców uczniów. Jak wspierać dziecko i nastolatka w samodzielnym uczeniu się?”.

Studia podyplomowe na Uniwersytecie Szczecińskim – Psychologia Edukacyjna z Przygotowaniem Pedagogicznym

Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Szczecińskiego prowadzi rekrutację na bezpłatne studia podyplomowe Psychologia Edukacyjna z Przygotowaniem Pedagogicznym. Studia te mają na celu przygotowanie słuchaczy do profesjonalnej realizacji zadań psychologa w systemie edukacji i nabycie kwalifikacji zgodnych ze standardem kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela. Studia adresowane są do absolwentów studiów magisterskich na kierunku psychologia, którzy ukończyli studia w trybie jednolitym pięcioletnim lub w systemie 3+2 (studia 1 i 2 stopnia na kierunku psychologia) i zawodowo są już związani (lub planują się związać) z systemem oświaty.

Nowe technologie i internet – konferencja

Zachodniopomorski Kurator Oświaty zaprasza dyrektorów i nauczycieli na konferencję „Nowe technologie i internet – skarbiec czy śmietnisko? Szansa czy zagrożenie?”.