ZCDN

Bezpłatny dostęp do Canvy dla uczniów i nauczycieli

Dzięki współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej i globalnej platformy do komunikacji wizualnej Canva – wszyscy nauczyciele i uczniowie od klasy czwartej szkoły podstawowej mogą uzyskać bezpłatny dostęp do aplikacji.

By móc skorzystać z tej opcji, należy się zalogować tym samym loginem co na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej (http://www.zpe.gov.pl). Dostęp do ZPE można uzyskać od dyrektora szkoły lub szkolnego administratora IT. Logowanie za pośrednictwem ZPE spowoduje automatyczne tłumaczenie Canvy na język polski.

„Canva dla edukacji” umożliwia nauczycielom i uczniom korzystanie z innowacyjnych narzędzi komunikacji wizualnej, które przyczyniają się do rozwoju ich umiejętności i wspierają kreatywność. Aplikacja jest bardzo intuicyjna i posiada wiele gotowych szablonów, grafik, czcionek, materiałów wideo i audio, które mogą wspomóc w tworzeniu wielu materiałów edukacyjnych, takich jak: prezentacje, dyplomy, gry, filmiki, materiały do szkolnych lub klasowych mediów społecznościowych itd.

Cały komunikat na stronie MEN-u.

Zachęcamy do zainteresowania się ofertą ZCDN-u – wkrótce pojawią się szkolenia praktycznej obsługi tej aplikacji.

Podobne wpisy:
Kierunki polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2024/2025

12 czerwca ministra edukacji narodowej podpisała dokument, w którym wyszczególnione zostały podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa oraz kierunki realizacji zadań z zakresu nadzoru pedagogicznego w roku szkolnym 2024/2025.
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z jego treścią.

Współpraca bez granic – forum eksperckie

Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprasza do udziału w forum eksperckim „Współpraca bez granic – nauczyciele na rzecz wsparcia dzieci i młodzieży z doświadczeniem migracji i uchodźstwa”. Spotkanie w formie online odbędzie się 26 czerwca, zgłosić można się do 25 czerwca.

Słońca w sercu! Blog na Zmianę (odcinek IX)

W przypadku zawodu nauczyciela z wszelkimi feriami i wakacjami powiązanych jest wiele mitów i stereotypów. Samo hasło „dwa miesiące wakacji” wywołuje odruch zazdrości przedstawicieli innych zawodów i żmudne tłumaczenie nauczycieli, że to nieprawda, bo rekrutacja, bo rady pedagogiczne, konferencje itd. Zastanawiające jest to, że nauczyciele muszą (czy na pewno?) tłumaczyć się przed społeczeństwem z takiej formy odpoczynku.