ZCDN

Tydzień szczęścia w szkole

Ogólnopolski Tydzień Szczęścia w Szkole to coroczne wydarzenie, które odbywa się w całej Polsce w trzecim tygodniu września. Obchodzony jest od 2020 roku. W tym roku odbywa się w dniach 23–29 września. Tegoroczne hasło brzmi: CIEKAWI SIEBIE – CIEKAWI ŚWIATA.

Twórczyni projektu, dr Anna Hildebrandt-Mrozek, zachęca do udziału, pisząc: „Celem Tygodnia Szczęścia w Szkole jest zwrócenie uwagi na narzędzia psychologii pozytywnej, które można wykorzystywać w edukacji przedszkolnej, szkolnej, akademickiej, a które przekładają się na dobre zdrowie, efekty kształcenia i lepsze życie. To wydarzenie dla dzieci, młodzieży i dorosłych, wszystkich, dla których edukacja jest bliska i ma znaczenie w kształtowaniu dobrostanu jednostkowego i zbiorowego. Badania pokazują, że ludzie doświadczający szczęścia w szkole i w pracy żyją zdrowiej, dłużej, lepiej. Poczucie szczęścia sprzyja odporności, kreatywności, zaangażowaniu, budowaniu relacji, przyjaźniom. To prawdziwa profilaktyka depresji i chorób cywilizacyjnych. Szczęście w szkole rodzi się pomiędzy ludźmi, poprzez relacje, w procesach przekazywania wiedzy, doświadczenia, wreszcie – w miejscach, które temu sprzyjają. Szczęście to stan umysłu, emocji, ciała i ducha”.

Więcej informacji oraz możliwość zgłoszenia się znajduje się na stronie projektu „Tydzień Szczęścia w Szkole”.

Podobne wpisy:
Wyniki badania TIMSS

Już 4 grudnia 2024 roku poznamy wyniki najnowszej edycji badania TIMSS, czyli jednego z największych badań porównawczych sprawdzających kompetencje matematyczne i z nauk przyrodniczych.

Racjonalne usprawnienia w edukacji – poradnik dla nauczycieli

Instytut Badań Edukacyjnych opublikował kolejny poradnik dla nauczycieli. Tym razem jest on poświęcony sytuacjom, gdy nie jest możliwe tzw. projektowanie uniwersalne. Dotyczy to przede wszystkim pracy z osobami z niepełnosprawnościami.

Zmiany w prawie oświatowym – projekt ustawy

29 października 2024 roku rząd przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw przygotowany przez MEN.