ZCDN

Badanie umiejętności cyfrowych uczniów i nauczycieli

Związek Cyfrowy Polska zaprasza do udziału w kolejnej edycji IT Fitness Test 2023 Grupy Wyszehradzkiej, czyli badaniu umiejętności cyfrowych organizowanym w naszym kraju.

Test został przygotowany w dwóch wersjach – dla uczniów szkół podstawowych (klasy 7 i 8) oraz uczniów szkół ponadpodstawowych, który adresowany jest także do studentów, nauczycieli i wszystkich innych zainteresowanych. Test można zrealizować do 31 października 2023 r.

Więcej informacji w komunikacie Kuratorium Oświaty oraz na stronie organizatora badania.

Podobne wpisy:
Życzenia Ministra Edukacji i Nauki oraz Kuratora Oświaty z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024 Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek skierował list i życzenia do dyrektorów szkół, nauczycieli oraz uczniów. Przedstawił w nim kluczowe programy i przedsięwzięcia MEiN-u związane z unowocześnianiem edukacji oraz zmiany, które zaczną obowiązywać od września br. Życzenia i list opublikowała także Zachodniopomorska Kurator Oświaty Katarzyna Koszewska.

Konkurs dla nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych na materiały do prowadzenia zajęć

Konkurs na najciekawsze materiały do prowadzenia zajęć dydaktycznych w trzech grupach wiekowych ogłosili Zachodniopomorska Kurator Oświaty Katarzyna Koszewska i Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

Edukacja.gov.pl – nowy portal

Ministerstwo Edukacji i Nauki uruchomiło nowy portal – edukacja.gov.pl, którego celem jest zebranie informacji na temat systemu szkolnictwa w Polsce.