ZCDN

Konkurs „Poszukiwacze smaków”

Zachęcamy do zapoznania się oraz rozpropagowania wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu województwa zachodniopomorskiego informacji na temat X konkursu „Poszukiwacze smaków”,  którego organizatorem jest Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego.

Celem konkursu jest aktywizacja młodzieży w zakresie: poszukiwania produktów lub potraw tradycyjnych, charakterystycznych dla danej rodziny, miejscowości, regionu; wskazania kulinarnych odrębności kulturowych pielęgnowanych w domach rodzinnych; kultywowania tożsamości regionalnej; pielęgnowania kulinarnych więzi międzypokoleniowych.

Zgłoszenia można składać w terminie do dnia 27 marca 2023 r.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Podobne wpisy:
Konkurs dla młodzieży „Konstruktorzy Marzeń 2024”

Centrum Nauki Kopernik wraz z partnerem strategicznym – firmą Boening zapraszają do udziału w konkursie „Konstruktorzy Marzeń 2024”.

Jak wspierać uczniów w samodzielnym uczeniu się?

Instytut Badań Edukacyjnych opracował informatory dla nauczycieli i dyrektorów szkół, zawierające przykładowe rozwiązania i dobre praktyki wspierające uczniów w samodzielnej nauce.

Program „Aktywna tablica 2024”

Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpoczęło nabór wniosków do programu rządowego „Aktyna tablica 2024”, mającego na celu wsparcie rozwoju szkolnej infrastruktury.