ZCDN

List Ministra Edukacji i Nauki na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Z okazji zakończenia roku szkolnego Minister Edukacji i Nauki skierował do szkół list, w którym podsumował rok 2022/2023. Wymienił w nim działania MEiN-u podjęte w kończącym się roku szkolnym oraz podkreślił wyjątkowe wydarzenie, jaką była 550 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika.

List został opublikowany na stronie MEiN-u. Dodatkowo w komunikacie można się zapoznać z podsumowaniem tegorocznych działań ministerstwa.

Na stronie Kuratorium Oświaty w Szczecinie znaleźć można życzenia od Katarzyny Koszewskiej, Zachodniopomorskiej Kurator Oświaty.

Podobne wpisy:
Kierunki polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2024/2025

12 czerwca ministra edukacji narodowej podpisała dokument, w którym wyszczególnione zostały podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa oraz kierunki realizacji zadań z zakresu nadzoru pedagogicznego w roku szkolnym 2024/2025.
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z jego treścią.

Współpraca bez granic – forum eksperckie

Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprasza do udziału w forum eksperckim „Współpraca bez granic – nauczyciele na rzecz wsparcia dzieci i młodzieży z doświadczeniem migracji i uchodźstwa”. Spotkanie w formie online odbędzie się 26 czerwca, zgłosić można się do 25 czerwca.

Słońca w sercu! Blog na Zmianę (odcinek IX)

W przypadku zawodu nauczyciela z wszelkimi feriami i wakacjami powiązanych jest wiele mitów i stereotypów. Samo hasło „dwa miesiące wakacji” wywołuje odruch zazdrości przedstawicieli innych zawodów i żmudne tłumaczenie nauczycieli, że to nieprawda, bo rekrutacja, bo rady pedagogiczne, konferencje itd. Zastanawiające jest to, że nauczyciele muszą (czy na pewno?) tłumaczyć się przed społeczeństwem z takiej formy odpoczynku.