ZCDN

Matura 2023 z języka polskiego. Materiały informacyjno-szkoleniowe CKE


Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej zamieszczane są sukcesywnie materiały pomocne
w przygotowaniach uczniów do matury z języka polskiego w roku 2023.

Materiały mają różnoraki charakter – są to opracowania, przykładowe prace oraz ich ocena, filmy instruktażowe. Zasób jest stopniowo zwiększany – ostatnio opublikowany został materiał na temat błędów logiczno-językowych.

Wszystko znajduje się na stronie CKE.

Przypominamy, że na stronie CKE publikowane są materiały pomocnicze oraz arkusze diagnostyczne
z różnych przedmiotów egzaminacyjnych, które mogą wspomóc przygotowania do egzaminu. 

Podobne wpisy:
Kierunki polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2024/2025

12 czerwca ministra edukacji narodowej podpisała dokument, w którym wyszczególnione zostały podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa oraz kierunki realizacji zadań z zakresu nadzoru pedagogicznego w roku szkolnym 2024/2025.
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z jego treścią.

Współpraca bez granic – forum eksperckie

Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprasza do udziału w forum eksperckim „Współpraca bez granic – nauczyciele na rzecz wsparcia dzieci i młodzieży z doświadczeniem migracji i uchodźstwa”. Spotkanie w formie online odbędzie się 26 czerwca, zgłosić można się do 25 czerwca.

Słońca w sercu! Blog na Zmianę (odcinek IX)

W przypadku zawodu nauczyciela z wszelkimi feriami i wakacjami powiązanych jest wiele mitów i stereotypów. Samo hasło „dwa miesiące wakacji” wywołuje odruch zazdrości przedstawicieli innych zawodów i żmudne tłumaczenie nauczycieli, że to nieprawda, bo rekrutacja, bo rady pedagogiczne, konferencje itd. Zastanawiające jest to, że nauczyciele muszą (czy na pewno?) tłumaczyć się przed społeczeństwem z takiej formy odpoczynku.