Jak dzisiaj uczymy (się) o historii sztuki? Czemu dorośli mogą, a nawet powinni czytać książki o sztuce dla dzieci? I dlaczego w Muzeum Narodowym w Szczecinie czasami dotyka się dzieł sztuki? O tym wszystkim Krystyna Milewska opowiedziała tuż przed wakacjami, które są bardzo dobrym okresem, żeby odwiedzić Muzeum Narodowe w Szczecinie.
W nowym odcinku „Nasłuchu pedagogicznego” spotykamy się z Krystyną Milewską, kierowniczką Działu Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie, autorką i współautorką publikacji z zakresu historii sztuki, stałą współpracowniczką Zachodniopomorskiego Dwumiesięcznika Oświatowego „Refleksje”, gdzie współredaguje rubrykę „Strefa muzeum”.
Rozmowę przeprowadził Sławomir Iwasiów – redaktor prowadzący Zachodniopomorskiego Dwumiesięcznika Oświatowego „Refleksje”.
Milewska Krystyna – historyk, starszy kustosz, kierownik Działu Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie. Sekretarz naukowy Olimpiady Artystycznej – sekcja historii sztuki, okręg zachodniopomorski. W swojej pracy łączy kompetencje i zamiłowania do historii i turystyki. Autorka wielu konspektów lekcji i warsztatów oraz konkursów muzealnych, a także artykułów z zakresu edukacji muzealnej. Realizuje autorskie programy edukacyjne: „Akademia Brzdąca”, „Akademia Antyczna”, „Akademia Podróżnika” i inne. Należy do Stowarzyszenia Muzealników Polskich oraz Stowarzyszenia Historyków Sztuki.