ZCDN

Młodzież o Edukacji – Debata oksfordzka o sztucznej inteligencji z perspektywy drużyny opozycji

baner mlodzie o edukacji

Nowy cykl powstał z potrzeby usłyszenia głosu młodych ludzi w ważnej sprawie, jaką jest edukacja. Dzieci i młodzież często są pomijani w dyskusjach dotyczących zmian, jakie współcześnie niezwykle dynamicznie zachodzą w świecie, a tym samym w sposób istotny wpływają na to, jak (się) uczymy i rozwijamy. Chcemy razem spojrzeć na szkołę, przedszkole czy uczelnię wyższą oczami młodych, by dostrzec trudności, ale także odkryć szansę na przygodę, jaką można przeżyć dzięki edukacji. Wsłuchanie się w ich doświadczenia może nas wiele nauczyć i umożliwić wspólne tworzenie przestrzeni, gdzie będziemy rozwijać kompetencje i czerpać wartość z nauki przez całe życie. Cieszmy się podróżą po ścieżkach edukacji przez pryzmat młodzieńczego spojrzenia!

W pierwszym odcinku nowego podcastu omówimy udział w debacie oksfordzkiej dotyczącej sztucznej inteligencji z perspektywy drużyny opozycji.

Naszymi rozmówcami byli Uczniowie IV LO im. Bolesława Prusa w Szczecinie: Emil Maj, Michał Kusiak, Ksawery Ledóchowski oraz Wojciech Rusinek, a także ich opiekunka, nauczycielka języka polskiego z IV LO, p. Izabela Bembenek-Kloc.

Rozmowę poprowadził Krzysztof Jaworski (ZCDN).


Podobne wpisy:
(Nie)pokój nauczycielski: Jacy będą nauczyciele przyszłości?  

Gościnią kolejnego odcinka „(Nie)pokoju nauczycielskiego” jest Katarzyna Nabrdalik, prezeska fundacji Teach for Poland. Temat rozmowy dotyczy wizji dzisiejszego systemu edukacji i kierunku, w którym może prowadzić zmiana. Ważnym jej elementem jest omówienie raportu stworzonego z inicjatywy Teach for Poland „Nauczyciel_ka 2040”. Rozmowę prowadzi – wyjątkowo – dr Zofia Fenrych.

Więcej niż Konkurs – Społeczność i Wymiana Doświadczeń w WorldSkills

W tym odcinku podcastu z cyklu „Młodzież o edukacji” Janusz Perucki – absolwent Zespołu Szkół nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie, reprezentant Polski i laureat medali doskonałości na EuroSkills 2023 w Gdańsku oraz WorldSkills 2024 w Lyonie w dziedzinie: gotowanie – opowiada o swojej drodze do sukcesu, o tym, czym są konkursy WorldSkills i jakie korzyści przynoszą młodym ludziom.

O współpracy szkół technicznych i branżowych. Rozmowa z Barbarą Halską

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Barbarą Halską, która dzieli się swoim bogatym doświadczeniem z zakresu kształcenia zawodowego i realizacji projektów angażujących placówki oświatowe i partnerów zewnętrznych. Ten odcinek „Nasłuchu pedagogicznego” polecamy szczególnie osobom związanym z kształceniem na poziomie ponadpodstawowym oraz branżowym i technicznym.