Rozporządzenie o dopuszczaniu do użytku szkolnego podręczników

Rozporządzenie dotyczy dopuszczania do użytku szkolnego podręczników uwzględniających nową podstawę programową kształcenia ogólnego oraz tych do kształcenia w zawodach (ustawa z 14 grudnia 2016 roku – Prawo oświatowe). Dokument nie zawiera zasadniczych zmian w stosunku do przepisów obecnie obowiązującego rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 8 lipca 2014 r. w sprawie dopuszczania do użytku szkolnego podręczników.

Rozporządzenie określa:

1. Szczegółowe warunki, jakie muszą spełniać podręczniki dopuszczone do użytku szkolnego, w zależności od rodzaju zajęć edukacyjnych, do których są przeznaczone oraz postaci podręczników.
  2. Rodzaj zajęć edukacyjnych, do których nie dopuszcza się podręczników do użytku szkolnego.
  3. Szczegółowe warunki i tryb dopuszczania podręczników do użytku szkolnego.
  4. Dokumenty, jakie należy dołączyć do wniosku o wpis na listę rzeczoznawców, w tym instytucje, których rekomendacja jest wymagana przy ubieganiu się o wpisanie na listę rzeczoznawców.
  5. Wysokość opłat wnoszonych w postępowaniu o dopuszczenie do użytku szkolnego podręczników w zależności od rodzaju i postaci podręcznika, zakresu kształcenia, rodzaju zajęć edukacyjnych oraz etapu edukacyjnego.
  6. Tryb wnoszenia i zwrotu opłat w postępowaniu o dopuszczenie do użytku szkolnego podręczników.

Publikacja dokumentu na: https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/dopuszczania-do-uzytku-szkolnego-podrecznikow-rozporzadzenie-podpisane.html